Kaip pasirinkti išmanųjį telefoną, jei nesate technologijų specialistas?

Įsivaizduokite, kad ateinate į parduotuvę nusipirkti naujo išmaniojo telefono ir manote, kad gausite „šaunų“ prietaisą, apie kurį seniai svajojote. Tačiau prieš jus – dvi dešimtys modelių skambiais pavadinimais ir krūva funkcijų, kurios visiškai nieko nepasako apie tai, kaip išmanusis telefonas veiks realiame gyvenime.

Jums siūlomi telefonai su procesoriais, apie kuriuos niekada negirdėjote, neįtikėtinos raiškos ekranais ir fotoaparatais, apie kuriuos nuolat kalbama reklamose. O jūs tiesiog norite, kad telefonas veiktų tinkamai ir nenuviltų.

Kaip išsirinkti, jei skaičiai ir žodžiai ant dėžučių jus klaidina? Kaip nepasiduoti rinkodaros specialistų, kurie parduoda ne išmaniuosius telefonus, o pažadus, triukams?

Kodėl jums apskritai reikia naujo išmaniojo telefono?

Prieš pradedant ieškoti telefono, svarbu aiškiai suprasti, kodėl jums jo reikia. Dauguma žmonių išmaniuosius telefonus renkasi pagal jų kamerą arba našumą. Šie parametrai ne visada yra pagrįsti.

Jei nežaidžiate sudėtingų žaidimų, nefilmuojate 4K raiška ar nedirbate su grafika, neturėtumėte permokėti už funkcijas, kurių jums greičiausiai neprireiks. Nuspręskite, kas jums iš tikrųjų svarbu.

Ar jums reikia telefono, kad galėtumėte skambinti ir naudotis žinučių programomis? O gal norite jį naudoti darbui, daryti aukštos kokybės nuotraukas, žiūrėti televizijos laidas ir žaisti žaidimus? Užduokite sau šiuos klausimus ir tai padės susiaurinti pasirinkimą.

Ekranas - į ką žiūrėti?

Išmanieji telefonai - tai ne tik skambučiams skirti prietaisai. Vis dažniau juos naudojame vaizdo įrašams žiūrėti, naujienoms skaityti, bendravimui ir nuotraukoms daryti. Todėl ekranas yra viena svarbiausių savybių.

Pirmiausia atkreipkite dėmesį į ekrano dydį. Daugumai naudotojų optimalus bus 6-6,5 colių ekranas. Jis nėra nei per didelis, nei per mažas, be to, patogus peržiūrėti turinį ir laikyti rankoje.

Svarbi ir ekrano skiriamoji geba, tačiau 90 % atvejų kasdieniam naudojimui visiškai pakanka „Full HD+“ (1920×1080). Galite rinktis telefoną su AMOLED ekranu (pvz., „Samsung“ modeliai), kuris užtikrins ryškias, sodrias spalvas ir gilią juodą spalvą, arba IPS (pvz., „Xiaomi“ modeliai), jei jums rūpi spalvų atkūrimas ir žiūrėjimo kampai.

Procesorius - jums nereikia skaičių, jums reikia realaus našumo

Daugelis pardavėjų ir rinkodaros specialistų mėgsta paminėti „Snapdragon 8 Elite“ arba „Dimensity 7300 Ultra“ procesorius - ir visa tai skamba įspūdingai. Tačiau iš tikrųjų daugumai naudotojų to nereikia.

Jei neketinate žaisti žaidimų, kuriems reikia didelės grafikos, pakaks paprastesnių „biudžetinių“ variantų. Tokie procesoriai puikiai atliks įprastas užduotis.

Pagalvokite, ko norite iš savo prietaiso. Jei jis skirtas tik kasdienėms užduotims, nepermokėkite už aukščiausios klasės lustus. Viskas priklauso nuo to, ką veiksite su nauju telefonu.

Operatyvioji ir vidinė atmintis - ar užteks vietos?

Čia svarbu suprasti vieną paprastą dalyką: išmaniojo telefono atmintis greitai užsipildo, ypač jei aktyviai naudojatės trumposiomis žinutėmis, socialiniais tinklais ir atsisiunčiate failus.

Kasdieniam naudojimui paprastai pakanka 4-6 GB operatyviosios atminties. Jei neplanuojate vienu metu paleisti 10 programėlių ir nežaidžiate daug resursų reikalaujančių žaidimų, to pakaks. Tačiau mėgstantiems atlikti kelias užduotis ir žaisti žaidimus galite rinktis modelį su 8 GB.

Kalbant apie integruotąją atmintį, optimalus jos kiekis yra 128 GB. Jei daug fotografuojate arba norite saugoti daug vaizdo įrašų ir programų, rinkitės modelį su tokiu kiekiu. Gali pakakti ir 64 GB, tačiau viskas priklauso nuo to, kiek vietos jums reikia.

Beje, daugelis „Samsung“, „Xiaomi“ ir „Huawei“ modelių palaiko „microSD“ atminties korteles, todėl galima išplėsti saugyklos kiekį. Tai daug pigiau nei permokėti už brangesnį modelį su didesne integruota atmintimi.

Fotoaparatas: netikėkite žodžiais - pažiūrėkite į kokybę

Čia rinkodaros specialistai mėgsta persistengti. Iš tikrųjų kamera gali nepadaryti tokių gerų nuotraukų, kokių norėtumėte, jei nėra geros optikos.

Jei reikia tik daryti geras nuotraukas socialinei žiniasklaidai ar dokumentams, pakaks 12 MP. Svarbiausia, kad kamera turi optinį stabilizavimą ir gerą priekinę kamerą asmenukėms. Beje, HDR ir naktinis režimas - tai funkcijos, kurios fotografuojant iš tiesų praverčia.

Daugumai žmonių 48 MP kameros tikrai pakanka. O mėgstantiems filmuoti vaizdo įrašus pravers 4K kamera ir galimybė filmuoti su geru stabilizavimu.

Akumuliatorius: įkrovimas ne visada susijęs su skaičiais

Neapsigaukite dėl didžiulių skaičių, pavyzdžiui, 6000 mAh. Svarbiausia yra ne tai, kiek miliampervalandžių yra akumuliatoriuje, o tai, kaip jis „išlaiko“ įkrovą kasdienės veiklos metu.

Turėdami 4500-5000 mAh akumuliatorių telefone, galite nesunkiai „ištempti“ visą dieną su įprastu krūviu žiūrėdami vaizdo įrašus, skambindami, naršydami ir fotografuodami. Taip pat svarbus greitas įkrovimas. Daugelis „Xiaomi“, „Realme“ ir „OnePlus“ modelių turi 30-65 W greitojo įkrovimo funkciją, kuri leidžia per pusvalandį įkrauti telefoną 50-70 %.

Pagalvokite ko norite

Nereikia permokėti už technologines gudrybes, kurios vargu ar bus jums naudingos. Nuspręskite, kas jums svarbu - ekranas, fotoaparatas ar baterija - ir rinkitės pagal realius poreikius.

Nesivaikykite naujausių išmaniųjų telefonų modelių su milžiniškomis specifikacijomis, jei jums to nereikia. Išmanusis telefonas turi spręsti jūsų užduotis - ir tai yra pagrindinis kriterijus. Taigi rinkitės išmintingai.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/kaip-pasirinkti-ismanuji-telefona-jei-nesate-technologiju-specialistas-504073

Reklama
Artėja LEA kvietimas įsigyti naujus šilumos siurblius su kompensacija
Reklama
„BITmarkets“ parodoje „Next Block Expo“ laimėjo apdovanojimą už geriausią klientų aptarnavimą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?