„Nuo karo pradžios didelė dalis Ukrainos energetikos infrastruktūros sunaikinta, todėl labai daug žmonių iki šiol yra likę be elektros energijos. Įgyvendindami tokius projektus, kurie finansuojami Lietuvos Klimato kaitos programos ir mūsų pačių bei partnerių lėšomis, svariai prisidedame prie situacijos gerinimo – ne tik leisdami karo siaubus patiriantiems žmonėms turėti elektros energiją, bet ir padėdami mažinti Ukrainos priklausomybę nuo importuojamų gamtinių dujų ir iškastinio kuro“, – komentuoja „Solet“ vadovas Andrius Karazinas.
Jis sako, kad elektrines įrengti Ukrainoje, šalyje, kurioje vyksta karas, teks pirmą kartą. „Kol kas pasiruošimo darbus vykdome taip pat, kaip ir įgyvendindami kitus projektus. Iki šiol viskas vyksta sklandžiai, tik kur kas lėčiau, kadangi komunikacija su partneriais labai ribota, reikalingos informacijos apie konkrečius objektus teko laukti ir virš mėnesio. Tikimės, darbus pavyks įgyvendinti sklandžiai ir operatyviai“, – sako A. Karazinas.
Planuojama, kad elektrinės bus įrengtos iki š. m. pabaigos. Skaičiuojama, kad jos per metus pagamins apie 722 tūkst. kWh elektros energijos. Tai užtikrins virš 35 proc. šiuo metu įstaigose sunaudojamos elektros energijos poreikio.
Iki šiol bendrovė nuo 2018 metų jau yra įgyvendinusi 16 dvišalių vystomojo bendradarbiavimo projektų kitose šalyse, tokiose kaip Sakartvelas, Moldova, Armėnija, Nigerija. Jose bendrovė įrengė virš 61 elektrinių mokyklose, vaikų darželiuose, karo pabėgėlių stovyklose, ligoninėse ir kitose įstaigose.
Projektai įgyvendinami pagal Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) vystomojo bendradarbiavimo programą, finansuojamą iš Klimato kaitos specialiosios programos lėšų. Dalimi lėšų prisideda ir „Solet“ kartu su partneriais.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/479050