Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Lietuvos ir Prancūzijos kultūrinė jungtis: Kauno ir Grenoblio miestai vienijasi bendromis vizijomis

Lietuvos sezonas Prancūzijoje – tai unikalus kultūros mainų projektas, pristatantis Lietuvos kūrybinį potencialą tarptautinei auditorijai. Projekto tikslas – stiprinti kultūrinius ryšius tarp Lietuvos ir Prancūzijos bei skatinti tarptautinį bendradarbiavimą. Šio sezono metu Prancūzijoje pristatoma ne tik lietuviška mada, muzika ar kinas, bet ir architektūra, kaip gyvas Lietuvos tapatybės liudijimas.

Architektūros srityje, Lietuvos prisistatymo Prancūzijoje esmė – tvarių sprendimų ir unikalios istorinės bei šiuolaikinės Lietuvos architektūros sintezė. Tai atspindi Lietuvos architektų gebėjimą jungti tradicijas su inovacijomis bei prisidėti prie globalių urbanistinių iššūkių sprendimo.

 „Kaunas ir Grenoblis – XXI amžiaus architektūriniai ženklai. Kas toliau?“ 

Projektas „Kaunas ir Grenoblis – XXI amžiaus architektūriniai ženklai. Kas toliau?“ Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 dalis. Tai dialogas tarp dviejų miestų, jungiantis jų architektūrinį paveldą, šiuolaikines inovacijas ir bendrą ateities viziją akademinėje aplinkoje.

Kaunas, kaip tarpukario modernizmo sostinė ir Grenoblis, žinomas dėl savo ekologinių sprendimų, dalijasi įžvalgomis apie tvarias miesto plėtros strategijas, energiją taupančius pastatus, „žaliąsias“ viešąsias erdves ir į bendruomeniškumą orientuotą dizainą. 

Projektas sujungia dviejų aukštųjų mokyklų – Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto ir Grenoblio nacionalinės aukštosios architektūros mokyklos studentų ir specialistų patirtis. Kūrybinėse dirbtuvėse, paskaitose bei diskusijose generuojamos idėjos, kaip sukurti patrauklias, gyventojų poreikius atitinkančias viešąsias erdves, stiprinant bendruomenes ir jungiant miesto gyventojus.

Projekto kulminacija

Lapkričio 6 d. Grenoblyje, „La Plateforme“ muziejuje atidaryta paroda „Kaunas ir Grenoblis – XXI amžiaus architektūriniai ženklai. Kas toliau?“ – metus trukusio intensyvaus kūrybinio proceso rezultatas. Parodos lankytojai kviečiami susipažinti su ambicingais Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Architektūros katedros ir Grenoblio nacionalinės architektūros mokyklos studentų vizualiniais pasakojimais, perteikiančiais bendruomenių santykį su miestų aplinka. 

Parodos atidaryme dalyvavo ir sveikinimo žodžius tarė Lietuvos bei Prancūzijos miestų atstovai – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir Grenoblio meras Eric Piolle. Atidarymo svečiai stebėjo specialiai šiam renginiui choreografės Agnijos Šeiko sukurtą šokio pasirodymą, kuriame šokėjas Petras Lisauskas įkūnijo Kauno ir Grenoblio gamtos ir žmogaus sukurtų struktūrų darną.

„Atsakymas į parodoje iškeltą klausimą „Kas toliau?“ yra ši jaunųjų architektų karta, kurios dar nedrąsias vizijas matome parodoje ir kurie neišvengiamai ateina tam, kad  mūsų miestų vystymosi sprendimus imtų į savo rankas. Mes tikime jais“, – akcentavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto dekanas prof. Jonas Audėjaitis.

Paroda „Kaunas ir Grenoblis – XXI amžiaus architektūriniai ženklai. Kas toliau?“ yra Lietuvos sezono Prancūzijoje 2024 dalis. Sezoną organizuoja Lietuvos kultūros institutas kartu su Prancūzų institutu Paryžiuje. Ekspozicija „La Plateforme“ muziejuje veiks nuo lapkričio 6 iki vasario 8 dienos.

Projekto organizatoriai: Vilniaus dailės akademija, Grenoblio nacionalinė aukštoji architektūros mokykla.

Globėjai: Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Kauno miesto savivaldybė, Grenoblio miesto meras Eric Piolle, Ville de Grenoble.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/497115

Reklama
Tvarumu garsėjanti kompanija „Reynaers Aluminium“ prisidės prie unikalaus miestelio verslui statybų Kauno LEZ
Reklama
Energija veiksme: kaip Dakaro lenktynininkas valdo stresą ir iššūkius
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas