„Socialiniai darbuotojai susiduria su nuolatiniais lūkesčiais padėti naujoms gyventojų grupėms, patiriančioms naujas socialines problemas. Kartu jie patiria spaudimą taikyti įrodymais pagrįstą praktiką, atsiskaityti už pasiektus rezultatus. Todėl labai svarbu, kad socialiniai darbuotojai mokytųsi visą gyvenimą“, – teigia J. Tamašauskienė.
Stiprinama bendruomenė, gerėja įvaizdis
Socialinių paslaugų srities darbuotojams skirto PKTC veiklų sąraše – paskaitos apie tai, kaip išvengti perdegimo darbe, kaip bendrauti su nuo karo Ukrainoje pabėgusiomis šeimomis, vaikais; kaip tobulinti darbą su autistiškais asmenimis; inovatyvios socialinio darbo praktikos ir kt. Paruošta įvairių metodinių rekomendacijų, sukurta interneto svetainė (www.pktc.lt), leidžiamas leidinys apie ateities iššūkius „Socialinis darbas. Šiandien. Rytoj“.
„Suvienijome įvairius socialinio darbo lauke veikiančius žmones, organizacijas, visuomenėje gerėja socialinio darbuotojo įvaizdis. Labai svarbu tai, kad įgalinome individualios priežiūros darbuotojus, kurie anksčiau buvo „nematomi“, – atliktus darbus vardija J. Tamašauskienė.
PKTC veiklos organizavime dalyvauja ir mokymus veda aukštųjų mokyklų dėstytojai, akademikai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, politikai, socialinio darbo ekspertai ir praktikai, socialinio darbo asociacijos, užsienio specialistai. Taip pat, mokymus organizuoja ir patys socialiniai darbuotojai savo kolegoms – taip teorija tampa darniai susieta su realia patirtimi grįsta gerąja praktika.
Orientacija – pasiruošti ateities iššūkiams
Pasak J. Tamašauskienės, Lietuvoje iki PKTC įkūrimo nebuvo rengiama socialinių paslaugų srities darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo programų, kurios būtų orientuotos į svarbius ateities socialinio darbo klausimus, tarkime, klimato kaitos sukeliamus iššūkius, žaliąjį socialinį darbą, dirbtinio intelekto ir technologijų etiką, technologijomis paremtas socialines paslaugas, telesocialinį darbą.
„Pasaulis globalėja, žmonės migruoja, technologijos ir dirbtinis intelektas keičia žmonių darbą, tobulėja medicina, keičiasi klimatas – visa tai sukurs daug naujų socialinių problemų, kurios spręsti reikės naujų socialinių darbuotojų kompetencijų“, – sako J. Tamašauskienė.
Ji pabrėžė, kad ir kitais metais PKTC toliau organizuos mokymus socialiniams darbuotojams. „Pamatysime tikrai įdomių, o svarbiausia teigiamų pokyčių, kurie per laiką atsilieps bendruomenėse“, – teigia LSDA prezidentė Jūratė Tamašauskienė.
PKTC vienas iš tikslų – diegti inovatyvius, įrodymais grįstus socialinio darbo, socialinių paslaugų teikimo metodus ir programas. Pasak J. Tamašauskienės, jau pakeliui dizaino mąstysenos, žaliojo socialinio darbo, rizikos valdymo metodų diegimas. Bus organizuojami specialūs mokymai atrinktoms organizacijoms ir jos diegs šiuos metodus.
Socialinių paslaugų srities darbuotojų Profesinių kompetencijų tobulinimo centras įkurtas Lietuvoje 2022 m. siekiant vystyti inovatyvias socialinių paslaugų teikimo praktikas. Centro funkcijas vykdo Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Daugiau informacijos:
Jūratė Tamašauskienė,
Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidentė
Tel.: + 370 616 07455
El. p. jurate.t@pktc.lt
https://www.facebook.com/pktcentras
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/471762