Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Paukščiai grįžta namo“: tūkstančiai iškeltų inkilų ir išskirtinės lesyklėlės atidengimas paukščių sostinėje

Daugiau nei 8 tūkstančiai naujų namų sparnuočiams – tiek inkilų 35-iose vietose visoje Lietuvoje kovo 15 dieną  miškininkai kartu su ornitologais ir gamtos mylėtojais iškėlė Lietuvos miškuose. Inkilų kėlimo šventė „Paukščiai grįžta namo“ sulaukė gausaus būrio dalyvių, kurie talkino miškininkams.

Tradicinė, daugiau nei šimtmetį minima ir miškininkų organizuojama inkilų kėlimo šventė, kasmet pritraukia vis daugiau paukščių mylėtojų iš visos Lietuvos. Miškininkai prie vieną kartą metuose vykstančios šventės prisijungti kvietė ne tik švietimo įstaigas, bet ir gamtai bei paukščiams neabejingą visuomenę. Akcijos metu miškininkai pasakojo apie inkilų kėlimo svarbą uoksiniams paukščiams, gamybos subtilybes.

„Džiugu kasmet matyti vis didėjantį įsitraukiančiųjų į šią pavasario šventę piliečių būrį, o šiais metais renginį įprasmina pagrindine inkilų kėlimo vieta pasirinktas Ventės ragas – tikra paukščių sostinė. Šioje unikalioje Lietuvos vietoje kartu su pamario bendruomene ir ornitologais šiandien iškėlėme dešimtis inkilų ir padovanojome išskirtinę lesyklėlę, kaip simbolį, kad paukščiais miškininkai rūpinasi visais metų laikais“, – sako VMU vadovas Valdas Kaubrė.

„Džiaugiuosi, kad ši paukščiams skirta diena šiais metais neaplenkė ir Ventės rago. Kartu su miškininkais ir vietos gyventojais Ventės rage iškėlėme 60 inkilų, kuriuose apsigyvens varnėnai, zylės, margasparnės musinukės, raudonuodegės, bukučiai“, – kalbėjo Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys.

Paminint prasmingą akciją, Ventės rage buvo įrengta ir atidengta išskirtinė, vienintelė VMU stilistika papuošta lesyklėlė, kuri džiugins ne tik Ventės rage apsilankančius sparnuočius, bet ir šio krašto lankytojus. Šventės metu pasakojimais apie inkilus dalijosi Tauragės regioninio padalinio vadovas Bronislovas Ambrozas, Ventės rago ornitologinės stoties vedėjas Vytautas Jusys dėmesį prikaustė savo pasakojimais apie paukščius bei pademonstravo žiedavimo procesą, o VMU Šilutės regioninio padalinio vadovas Romas Gečas kartu su miškininkais palydėjo svečius kelti inkilus.  

Pasitikdami pavasarį visoje šalyje miškininkai su visuomene iškėlė tūkstančius inkilų, kurie taps saugiais namais Lietuvoje perintiems uoksiniams paukščiams. Tačiau inkilų kėlimu pavasario darbai neužsibaigia. Jau greitai miškininkai kvies visus įprasminti savo meilę gamtai sodinat medžius Nacionaliniame miškasodyje.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/480115

Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai