„Prie Karaimų gatvėje esančių suoliukų pastatėme „pokalbių suflerius“ su įvairiais klausimais, kurie galėtų paskatinti pokalbius, padėti kartu prisėdusiems praeiviams susipažinti ir išsikalbėti tuo atveju, kai norisi pasipasakoti nepažįstamajam. Taip pat šie klausimai, užduoti artimam žmogui ar bičiuliui, gali padėti labiau pažinti vienas kitą, sustiprinti tarpusavio ryšį.
Kai kurie klausimai panašūs į klausimus iš žinomo amerikiečių psichologo Arthuro Arono legendinio klausimyno „36 klausimai, padėsiantys įžiebti meilę“, kuris buvo sukurtas siekiant sustiprinti partnerių santykius. Nors klausimai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai paprasti, jie padeda pažadinti snaudžiančius jausmus. Prisiminus dalykus iš praeities, pasidalinus tam tikrais išgyvenimais, iš tiesų kuriamas stipresnis ryšys, skatinama bendrystė, supratingumas, tad šią idėją pritaikėme ir mes, siekdami kurti atvirą ir palaikančią bendruomenę“, – sako projektą #Bendranoriai įgyvendinančios Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) komunikacijos specialistė Agnė Vnarauskienė.
Naujoje Pokalbių alėjoje projekto organizatoriai kviečia praeivius žengti žingsnį už kasdienybės ribų – pamėginti susipažinti, ugdyti gebėjimą įdėmiai klausytis kito žmogaus ir jo atsakymų, stengtis būti nuoširdiems pokalbio metu. Moksliniais tyrimais nustatyta, kad buvimas gryname ore, galimybė užmegzti naujas pažintis, socializuotis, mažina per pandemiją atsiradusį vienišumo jausmą ir stresą. Atviri ir nuoširdūs pokalbiai taip pat gali padėti įveikti šeiminius konfliktus, paskatinti naujas idėjas ar kūrybiškus problemų sprendimo būdus, galiausiai sustiprinti pasitikėjimą savimi.
Pokalbių alėjos klausimai Trakų gyventojus ir svečius paragins pasinerti į savo laimingiausius vaikystės prisiminimus, atsakyti, už ką gyvenime jie dėkingi labiausiai, pasakyti savo pašnekovui tris komplimentus ar galbūt net padainuoti.
Pokalbių alėja – jau septintoji projekto #Bendranoriai, finansuojamo iš Europos socialinio fondo lėšų, iniciatyva. Pirmoji - meditacijos ir ramybės erdvė Birštone, kurią globoja fotografė ir socialinių projektų kūrėja Neringa Rekašiūtė. Antroji, globojama visuomenininkės Lukos Lesauskaitės, įkurta Pasvalio sporto parke, kur ant riedlenčių rampų įamžintos įvairios matematikos formulės, istorinės datos ir kiti, mokymosi procese praversiantys, faktai.
Trečioji netradicinė instaliacija, globojama aktorės Inetos Stasiulytės, atsirado Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje – ten ant įrengtų veidrodžių renginio svečiai buvo kviečiami išsirinkti palinkėjimus, nusifotografuoti ir nuotraukomis, o kartu ir emocija, pasidalinti su kitais.
Ketvirtosios iniciatyvos, globojamos mokslo žurnalistės Godos Raibytės–Aleksos, metu šalia Ignalinos pagrindinio paplūdimio buvo atidengtas informacinis stendas su žvaigždžių žemėlapiais, skirtais pažinti žvaigždynus.
Į penktąją iniciatyvą Alytaus Jaunimo parke jos globėjas Gabrielius Liaudanskas–Svaras kvietė senjorus ir visus miesto gyventojus - čia įkurta socializacijos erdvė su lauko šachmatų-šaškių, kryžiukų-nuliukų ir laivų mūšio stalo žaidimais. Šeštoji iniciatyva - vaikų žaidimų „kilimas“ – džiugina Prienų gyventojus ir svečius.
Apie projektą:
#Bendranoriai – Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) projektas, kurio metu įvairiuose Lietuvos miestuose įgyvendinamos 10 skirtingą socialinę tematiką atspindinčių iniciatyvų. Projektu siekiama paskatinti gyventojus telktis į bendruomenes ir prisidėti prie savanoriškų veiklų. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/470412