„Esame įsitikinę, kad visas kontrakto dėl GIPL dujotiekio sąlygas išpildėme pagal sutartį, nors užsakovas mūsų argumentų nebegirdi, kompromisų neieško ir savo veiksmais tiesiogiai kenkia verslui, todėl džiaugiamės, kad visame mums viešai mėtomų kaltinimų fone teismas vis dėlto išgirdo ir įsiklausė į mūsų argumentus. Šis sprendimas suteikia viltį, kad vis dėlto gyvename šalyje, kurioje teisė yra aukščiau nei politikavimas ir užsakovo bandymas vietoje kompromiso paieškos pervažiuoti mus traukiniu ir sužlugdyti įmonę, ką tarp eilučių išskaitome „Amber Grid“ ir kitų institucijų atstovų veiksmuose. Esame pateikiami kaip kalti be jokių kaltės įrodymų, nors dujotiekį pastatėme ir projektą įgyvendinome išpildydami visas sutartyje numatytas sąlygas, taipogi dėl jungiamųjų detalių, dėl kurių patekome į viešų ir neviešų kaltinimų mėsmalę. Esame įvelti į begalę teisinių procesų ir priversti įrodinėti savo tiesą itin apsunkintomis sąlygomis, kai mums kenkiama tiek viešojoje erdvėje, tiek teisminių procesų keliu.
Situaciją, kai dėl piktybinių „Amber Grid“ veiksmų beveik dvi savaites turėjome išgyventi su užšaldytomis sąskaitomis negalėdami vykdyti jokių atsiskaitymų, negalime vadinti niekaip kitaip, nei piktybišku, sąmoningu kenkimu mūsų įmonės verslui, jau nekalbant apie viešai ir neviešai griaunamą reputaciją. Nepaisant ant mūsų pilamo purvo ir pagalių kaišiojimo į ratus, pagaliau turime atrištas rankas toliau tęsti normalią įmonės veiklą, kiek ji gali būti normali dabartinėmis sąlygomis“, – sako „Alvoros“ generalinis direktorius Vaidas Kazlauskas.
Kaip pretekstą laikinosioms apsaugos priemonėms areštuojant „Alvoros“ lėšas bei turtą „Amber Grid“ teismui buvo pateikęs įprastinę „Alvoros“ bei daugelio kitų statybų bendrovių taikomą praktiką versle, kai statybų bendrovė įkeičia turtą norėdama gauti banko garantiją. „Dėl tokių „Amber Grid“ veiksmų „Alvoros“ veikla neapibrėžtam laikui buvo ir galėjo toliau būti paralyžiuota, nors esame šiuo metu pasirašę statybos rangos sutarčių ir įgyvendiname projektų už daugiau nei 100 mln. EUR“, – pastebi A. Kazlauskas.
Pasak „Alvoros“ vadovo, „Amber Grid“ žingsnis teisme iš „Alvoros“ reikalauti papildomos 4,8 mln. EUR sumos kaip laikinųjų apsaugos priemonių ir ją areštuoti vos prieš pora dienų išsireikalavus sumokėti 5,8 mln. EUR banko garantiją rodo, kad su „Alvora“ buvo bandoma susidoroti, nes tokiomis sąlygomis įmonė ilgainiui nebegalėtų vykdyti einamųjų finansinių įsipareigojimų atlygio darbuotojams, atsiskaityti su kitomis įmonėmis, sumokėti mokesčių VMI ir Sodrai.
„Tai, kad atsakovės veiksmai įkeičiant turtą buvo nulemti jos verslo specifikos, o ne susiję su atsakovės ketinimais paslėpti, perleisti, įkeisti turimą turtą ar kitaip jį apsunkinti, tam kad būtų apsunkintas ieškovės reiškiamų reikalavimų įvykdymas, patvirtina ir tai, kad atsakovė turtą įkeitė 2023 m. gruodžio 21 d., o ieškovė atsakovei pateikė pretenziją tik 2024 m. sausio 16 d., t. y. kai turtas jau buvo įkeistas. Teismo vertinimu, tik po pretenzijos pateikimo (2024 m. sausio 16 d.) atsakovė objektyviai galėjo sužinoti apie ieškovės reiškiamus reikalavimus, kadangi iš 2023 m. gegužės mėn. raštų, adresuotų atsakovei, turinio matyti, jog ieškovė atsakovei jokių pretenzijų dėl rangos darbų kokybės tuo metu nekėlė. Atsižvelgiant į tai, spręstina, kad 2023 m. gruodžio 21 d. atliktas turto įkeitimas nėra susijęs su galimu atsakovės siekiu išvengti ieškovės reikalavimų vykdymo. Teismo vertinimu, aukščiau nustatytos aplinkybės, leidžia spręsti, kad atsakovės veiksmai, susiję su turto įkeitimu, nėra nesąžiningi ir nukreipti į galimai ieškovei palankaus sprendimo įvykdymo apsunkinimą“, – sakoma tesimo nutartyje.
Per 30 veiklos metų UAB „Alvora“ yra viena iš didžiausią kompetenciją turinčių infrastruktūros statybos įmonių Lietuvoje, reikšmingai prisidedanti prie Lietuvos ir ES šalių energetikos sektoriaus plėtros ir nutiesusi 531 km. dujotiekio. „Alvora“ įrengė dujotiekio tarp Lenkijos ir Lietuvos (GIPL) jungtį, įrengusi beveik 166 km. dujotiekio Lietuvoje, dujotiekio tarp Estijos ir Suomijos (Balticconnector) jungtį, įrengusi beveik 54 km. dujotiekio Estijoje, taip pat 110 km. magistralinio dujotiekio tarp Klaipėdos ir Kuršėnų, 102,8 km. dujotiekio tarp Tauragės ir Klaipėdos.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/482843