„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Transporto priemonių turbinų gedimai: požymiai ir prevencija

Sugedusi turbina daro neigiamą įtaką transporto priemonių eksploatacinėms savybėms ir efektyvumui. Turbina yra svarbi dyzelinių automobilių ir sunkvežimių sudedamoji dalis. Ši atlieka svarbų vaidmenį panaudojant išmetamųjų dujų energiją. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius dyzelinių turbinų gedimus bei pateiksime patarimus, kaip šių išvengti.

Pagrindiniai turbinų gedimų požymiai

Laiku pastebėtas automobilio ar sunkiosios technikos turbinos gedimas leis išvengti ilgų remonto darbų ir padidėjusių išlaidų. Vieni iš pirmųjų požymių, įspėjančių apie turbinos gedimą, yra sumažėjusi transporto priemonės galia ir padidėjęs dūmingumas. Turbinos gedimą taip pat galima identifikuoti iš:

  • triukšmingo užsivedimo;
  • lėto įsibėgėjimo;
  • skydelyje užsidegusios variklio gedimo lemputės.

Sugedus turbokompresoriui, transporto priemonė pradeda skleisti neįprastus garsus. Taip pat bus sunku pasiekti didesnį greitį, dėl sumažėjusios traukos. Be to, jeigu pastebėjote, kad iš išmetimo vamzdžio sklinda mėlynos spalvos dūmai, nedelskite ir kreipkitės į patikimą automobilių arba sunkiosios technikos servisą.

Patyrusių specialistų atliekamas sunkvežimių turbinų remontas Kaune, Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste leis vėl sklandžiai naudotis transporto priemone. Ekspertai atliks visapusišką diagnostiką, efektyviai išvalys arba restauruos turbokompresorių. Tad pastebėję bent vieną iš aukščiau minėtų požymių, kreipkitės į specialistus.

Prevencija – kaip išvengti klaidų, kurios lemia turbinų gedimus?

Kaip ir visų kitų transporto priemonių dalių, turbinos nusidėvėjimo procesai yra neišvengiami, tačiau juos galima sulėtinti. Ir priešingai – netinkami įpročiai bei priežiūros stoka gali sukelti gedimus, kurių galbūt būtų galima išvengti.

Patariama reguliariai atlikti sunkiosios technikos techninę apžiūrą. Taip pat rekomenduojama:

  • reguliariai keisti alyvą ir filtrus;
  • naudoti tinkamus kuro priedus;
  • po vairavimo dar kelias minutes leisti varikliui atvėsti.

Be to, šaltuoju metų sezonu prieš važiuojant patariama pašildyti variklį. Kartu su varikliu šyla ir alyva, o šiai įšilus, geriau sutepamas turbokompresorius. Sutepta turbina mažiau dėvisi. Taip pat po vairavimo negesinkite variklio iš karto, leiskite kelias minutes jam atvėsti. Turbokompresorius po važiavimo itin įkaista, o staiga išjungus variklį, susikaupęs karštis pradeda deginti likusį tepalą. Tokiu būdu pradeda kauptis anglies apnašos.

Kiekviena sunkvežimio ar automobilio sudedamoji dalis dėvisi. Visgi, atsižvelgę į aukščiau pateiktus patarimus, ilgiau išvengsite turbinos gedimų. O pastebėję bent vieną ar kelis požymius, kurie įspėja apie turbokompresoriaus gedimą, susisiekite ir atvykite į servisą. Tinkamai atlikta diagnostika leis nustatyti gedimo šaltinį ir priežastį. Patikėję automobilio ar sunkiosios technikos remontą patikimiems darbuotojams, galėsite ir toliau sklandžiai naudotis transporto priemone.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/467027

Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau