Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vadinamieji „bendranoriai“ įkvėpė 10 Lietuvos bendruomenių: kviečia perimti estafetę

Skatinant savanorišką gyventojų įsitraukimą į bendruomeniškas veiklas ir siekiant parodyti, jog kiekvienas gali prisidėti prie didesnių pokyčių, šiais metais Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) pristatė socialinį projektą #Bendranoriai, kurio pavadinimas kilo iš žodžių „bendruomenė“ ir „savanoriai“. „Bendranorystėje“ su gyventojais ir žinomais projekto ambasadoriais įgyvendintos 10 iniciatyvų, o jų pavyzdžiu visuomenė kviečiama perimti estafetę.

Projekto organizatoriai teigia, jog bendranoriai – tai žmonės, savanoriškai užsiimantys bendruomenine veikla, o buriantis įgyvendinti savo bendruomenėms naudingas idėjas, drauge kuriame malonią, saugią ir tvarią aplinką visai visuomenei. Tokias idėjas bendranoriai kviečia galvoti ar kopijuoti ir kituose miestuose, o siekdami įkvėpti pavyzdžiu, „gerų darbų žemėlapyje“ šiemet pažymėjo 10 Lietuvos miestų.

Pirmąją vasaros dieną pažintiniame Žvėrinčiaus take Birštone buvo pristatyta atsipalaidavimo, meditacijos ir ramybės erdvė. Toks „harmonijos sodas“ įkurtas siekiant paskatinti miesto bendruomenę ir svečius atrasti vidinę harmoniją ir dažniau pagalvoti apie emocinę sveikatą. Iniciatyvą globoja fotografė ir socialinių projektų kūrėja Neringa Rekašiūtė.

Po to, su laidų apie pilietiškumą ir savonanorystę vedėjos Lukos Lesauskaitės palaikymu, bendranoriai keliavo į riedlentininkų parką Pasvalyje. Šis buvo „papuoštas“ mokslams naudingais faktais – formulėmis, datomis ir pan., siekiant paskatinti jaunimą nejučia pasikartoti ar išmokti juos paprasčiausiai pramogaujant. 

Aktorė Ineta Stasiulytė ambasadoriauja gerų emocijų veidrodžių alėjai Lazdijų centrinėje aikštėje, kurioje praeivius kvietė gražiomis mintimis keisti savo būseną, nusifotografuoti ir taip skleisti pozityvią energiją savo bendruomenėje.

Mokslo žurnalistė Goda Raibytė-Aleksa tapo žvaigždynų pažinimo zonos Ignalinos paplūdimyje ambasadorė. Ši edukacinė zona skatina labiau domėtis mokslu, dangumi ir kosmosu, nes mes visi turime ypatingą ryšį su žvaigždėmis – kaip primena iniciatyvos ambasadorė, esame sudaryti iš žvaigždžių dulkių.

Muzikos atlikėjas ir visuomenininkas Gabrielius Liaudanskas-Svaras globoja stalo žaidimų zoną Alytaus Jaunimo parke, kurioje kviečia susipažinti ir susirasti naujų draugų reguliariems šaškių, šachmatų, laivų mūšio ar kryžiukų-nuliukų turnyrams. Tokius savanoriškai rengti ypač ragina vietos senjorus, kurie jaučiasi vieniši ir gyvena uždarą gyvenimą.

Žurnalistė ir laidų vedėja Ugnė Siparė ambasadoriauja Ukmergėje įsikūrusiai Pasakų pievai, kur moliūgų šventės metu su susirinkusiais vaikais spėliojo, kuris iš jų virs Pelenės karieta. Ši zona skirta ne tik mažiesiems, bet ir suaugusiems – kartu su vaikais surasti bei prisiminti mylimus vaikystės pasakų herojus, jų istorijas ir moralus, bei knygelėmis pasikeisti „stebuklingame namelyje“.

Taip pat projekto metu pristatytas vaikų žaidimų kilimas gamtoje, prie Prienų menų mokyklos ištapytas kartu su jos auklėtiniais. Tokia žaidimo forma leidžia lavinti fizinius ir psichologinius gebėjimus stambiąją motoriką, fizinę ištvermę, pusiausvyrą, ugdomas ir ritmo jausmas, dėmesingumas, susikaupimas.

Pasivaikščiojimų mėgėjų mylimoje Karaimų gatvė Trakuose gali būti vadinama ir „Pokalbių alėja, kur praeiviaisusipažinti, išklausyti, parodyti nuoširdumą pokalbio metu ir taip kurti prasmingą tarpusavio ryšį. Gilių ir įdomių klausimų „sufleriai“ prie suolelių skatina išeiti į gryną orą ir megzti naujas pažintis, taip pat mažina per pandemiją atsiradusį vienišumo jausmą ir stresą, leidžia pažinti naujus interesus ir išmokti kažko naujo.

Jonavoje papildyta dresavimo aikštelė geriems šuniukams, kur galima leisti laiką su savo geriausiais keturkojais draugais ir ugdyti jų paklusnumą bei socialumą. Ši zona leidžia ne tik užsiimti savo šunelių dresūra, bet ir susipažinti su kitais gyvūnus mylinčiais bendraminčiais savo mieste.

O paplūdimyje prie Utenos tvenkinio užtvankos išdygo basakojų takas, kviečiantis įveikti šalčio baimę, apšilti kojas ir net žiemą burtis maudynėms. Vaikščiojimas netolygiais paviršiais kaip šiame pojūčių takelyje veikia kaip natūralus kojų masažuoklis, kuris gali pagerinti kraujotaką, mažinti raumenų įtampą ir palengvinti kojų skausmus bei patinimą. O po šalto pasiplaukiojimo jaučiamės ne tik žvalesni ir budresni, bet ir labiau atsipalaidavę, mat šaltas vanduo atpalaiduoja raumenis, veiksmingai mažina uždegimus, sąnarių ir raumenų skausmą.

Daugiau informacijos apie projektą ir iniciatyvas: bendranoriai.lt. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/472133

Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai