Konferenciją atidarė ir pasveikino Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytės-Nielsen. Atidarant konferenciją Seimo Pirmininkė pabrėžė Baltijos šalių kelionės link tvarumo ir technologijų pažangos svarbą - pastaraisiais metais investicijos į Lietuvos švariųjų technologijų sektorių įspūdingai išaugo - net 70%, kas demonstruoja stiprų investuotojų pasitikėjimą ir didėjantį žaliosios ekonomikos potencialą. Teigiamus pokyčius taip pat patvirtino Saulėtekio tech parko direktorės Laimos Balčiūnės pristatyta 2023-čiųjų metų Lietuvos cleantech ataskaita, kurioje detaliai išdėstytos sėkmingiausių šios srities įmonių veikos rodikliai ir duomenys. Ši Lietuvos ekosistemos ataskaita viešai bus prieinama jau nuo birželio 18 dienos.
DigiGreen panelinės diskusijos – nuo tvarumo dinamikos iki ekonominių aspektų
Renginys subūrė daugiau nei 30 tvarumo entuziastų bei ekspertų pranešėjų iš visų Baltijos šalių bei dar didesnį ratą svečių. Pranešėjai atstovavo tokias įmones kaip Solitek, Teltonika, Ovoko ir kt., kurie atvirai diskutavo su sričių ekspertais ir su politikos atstovais.
Konferencijos metu tai pat buvo aptartos svarbiausios švariųjų technologijų temos: tvarumo dinamika ir sinergija, švariųjų pokyčių kryptys bei mobilumo svarba technologijų pokyčiams, talentų poreikio tendencijos. Pranešėjai taip pat diskutavo apie tvariųjų e-platformų įgalinimą, žaliuosius finansus, inžinerinių fermentų panaudojimą prieš poliesterio taršą, biotechnologijų inovacijas žalesnei rytdienai ir universitetų bei akademinės aplinkos įtaką švariosioms technologijoms. Buvo aptartas ir privataus finansavimo įtaka tvarumo inovacijoms.
Pre-akseleravimo - inkubavimo programos “Cleantech Catalyst” laimėtojas – startuolis Honics
Konferenciją vainikavo Cleantech Catalyst inkubatoriaus programos finalistų prisistatymai (Demo Day), kurių metu septynios komandos susirungė dėl 10 tūkstančių eurų prizo. Komandos komisijai pristatė inovatyvias tvariojo verslo idėjas, kurios Saulėtekio Tech Parko inkubatoriuje buvo tobulinamos paskutinius 3 mėnesius:
- Biohifas pristatė mėsos pakaitalo – natūralaus grybo auginimo modelį, kuris ilgainiui galėtų pakeisti įvairių formų mėsą tiek skonio, tiek maistingumo aspektu.
- Deep Scientific sukurtas vandens užterštumo matavimo rankinis įrenginys galėtų pasitarnauti tiek kasdieniame gyvenime, tiek ūkiuose ar kariuomenėje.
- Ekomūro pasiūlytas ekologiškas mūras kanapių pagrindu galėtų padėti į statybų sektorių įnešti daugiau tvarumo ir ilgaamžiškumo.
- WaterShield komanda pristatė oro filtrą, kuris, sukurtas vandens pagrindu, ne tik išfiltruoja orą užterščiausias daleles, bet ir jas naikina.
- Nuar sukūrė sprendimą, padedantį lengviau valdyti mažųjų ūkių pardavimus bei logistiką taip ženkliai mažinant CO2 išmetimą.
- Restorie supažindino su senųjų elektroninių įrenginių atnaujinimo galimybe, leidžianti sutaupyti ir sumažinti elektroninių atliekų kiekį pasaulyje.
- Honics pristatė kuriamą stipraus UV šaltinio technologiją, siekiančią palaikyti efektyvesnę ir pigesnę žaliojo vandenilio gamybos sistemą.
Programos laimėtojas – startuolis iš Latvijos - HONICS. Kurdami didelio intensyvumo UV-V ir UV-C šaltinius, skirtus naudoti su foto katalizatoriais, HONICS užtikrina efektyvesnę, greitesnę ir pigesnę žaliojo vandenilio gamybą. Sukurta nestandartinių šaltinių, katalizatorių bei specialiai pritaikytos įrangos dėka kiekvienas galėtų gaminti vandenilį patogiau ir pigiau.
Daugiau informacijos apie renginį ir būsimas iniciatyvas rasite mūsų svetainėje.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/486654