„Technologijų kompanijos didžiąją dalį savo resursų nukreipia aukščiausio lygio talentams pritraukti. Tai visiškai suprantama, tačiau dėl šios priežasties jaunesnieji specialistai (angl. juniors) dažnai sulaukia nepakankamai dėmesio ir ar nevisad sužino apie atviras darbo galimybes. Tikimės, kad naujas portalas padės spręsti šią problemą ir leis lengviau pradėti karjerą IT srityje , o įmonėms sutaupyti laiko ieškant junior talentų“, – sako Akvilė Macijauskaitė, projekto „StartupCV“ vadovė.
Įmonės, norinčios paskelbti darbo skelbimą galės platformą išbandyti kurį laiką nemokamai.
Ieškantiems darbo, kandidatūros bus nemokamos visą projekto laikotarpį. Šiem žmonėms tereikės užpildyti pagrindinę informaciją, prisegti CV bei motyvacinį laišką ir laukti žinių iš darbdavių.
Iš nišos nesiplės
Projekto kūrėjų teigimu, portalas yra ir bus skirtas būtent pradedantiesiems IT specialistams, į kitas kategorijas nesiplečiant. Taip tikimasi sutelkti visas jėgas konkrečiai problemai spręsti – padėti žmonėms pradėti karjerą būtent IT srityje.
„Skaitmenizacija ir informacinės technologijos dėl savo įtakos visuomenei dažnai vadinamos „ketvirtąja industrine revoliucija“. Tad tyrimai rodo, kad didesnis dirbančiųjų IT srityje skaičius veikia ir šalies gerovę. Nepaisant to, pradėti karjerą IT srityje ypač sunku ne tik dėl aukštų ir specifinių reikalavimų kandidatams, bet ir augančio IT kompanijų dėmesio geriausiems rinkos talentams, o ne pradedantiesiems. Matome, kad pradedančiųjų tarpe taip pat yra ambicingų talentų, kurie ne tik greitai tobulėja, bet ir gali pasiekti aukštų rezultatų IT srityje. Esame tikri, kad mūsų sprendimas sutaupys laiko ir resursų tiek darbuotojų ieškančioms įmonėms, tiek kandidatams“, – pasakoja A. Macijauskaitė.
„Eurostat“ duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje IT specialistai užėmė kiek mažiau nei 5 proc. darbo rinkos, kai Švedijoje – 8,6 proc., Liuksemburge – 7,7 proc., Suomijoje – 7,6 procento. Prasčiausia situacija Graikijoje, kur IT specialistų buvo vos 2,5 proc. iš visų dirbančiųjų.
Tikslas – tarptautinė rinka
Anot A. Macijauskaitės, portalas orientuotas į tarptautinę rinką – čia bus galima rasti skelbimų ir iš kitų šalių kompanijų, kad Lietuvos specialistai galėtų pradėti karjerą ir svetur.
„IT sritis žavi tuo, kad jos principai nepriklauso nuo geografinės vietovės – išmokęs programuoti Lietuvoje, tą drąsiai gali daryti ir užsienyje. Dėl nuotolinio darbo galimybės tam net nereikia persikelti gyventi kitur. Dėl tokios darbo specifikos prasminga dairytis darbo galimybių ir svetur, todėl sieksime partnerysčių su užsienio kompanijomis ir jų skelbimus taip pat talpinsime portale“, – pasakoja Akvilė.
Nuo platformos sukūrimo pradžios joje buvo patalpinti jau 596 skelbimai. Absoliuti jų dauguma – iš Lietuvos, tačiau jau galima kandidatuoti į pozicijas ir užsienio įmonėse. Projektas artimiausioje ateityje turėtų plėstis ir į platesnes užsienio rinkas – pirmiausia ten, kur padalinius turi projektą kurianti „Vilnius Coding School“: Airijoje, Čekijoje ir Latvijoje.
Projektą perpirko
Šiuo metu projektą „StartupCV“ vysto tarptautinė suaugusiųjų programavimo mokykla „Vilnius Coding School“ ir jos Karjeros centras. Siekdami spręsti pradedančiųjų specialistų įsidarbinimo problemą, „Vilnius Coding School“ ėmėsi ieškoti efektyvių sprendimų. Pastebėjus, kad dirbtinio intelekto sprendimų agentūros įkūrėjo Antano Bernatonio sukurta platforma gali puikiai atitikti šiuos poreikius, ji buvo įsigyta, patobulinta ir šiuo metu sėkmingai vystoma kaip projektas „StartupCV“.
„Pradedančiųjų specialistų įsidarbinimo problemą supratęs „Vilnius Coding School“ karjeros centras ėmėsi ieškoti būdų jai spręsti. Tuo pat metu motyvuotus darbuotojus su naujais IT darbdaviais supažindinti pradėjo ir Antanas Bernatonis – dirbtinio intelekto sprendimų agentūros įkūrėjas ir ekspertas. Tad sujungėme jėgas išskirtiniam sprendimui kurti ir taip gimė „Startup CV“, – sako A. Macijauskaitė.
A. Bernatonis tikina, kad idėja sujungti darbo ieškančius specialistus su IT darbdaviais gimė dar koronaviruso pandemijos metu, kai Lietuvoje buvo matoma masinių atleidimų banga.
„Koronaviruso pandemijos metu gyvenome chaoso sąlygomis – daug kas neteko darbų ir buvo kankinami nežinomybės. Tuo pat metu daug įmonių stipriai augo ir didino samdos apimtis. Tuomet ir gimė „StartupCV“ idėja – sujungti sparčiai augančius ir naujų karjeros galimybių ieškančius. Viskas prasidėjo nuo paprasto „Excel“ dokumento, šiandien išaugusio į projektą, prie kurio prisijungė didelės technologijų kompanijos su įdomiomis darbo pozicijomis“, – pasakoja A. Bernatonis.
Portalas jau veikia ir darbdaviams bei kandidatams jau yra pasiekiamas adresu https://startupcv.lt.
Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/484957