„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

VMU tvarumo pasiekimas 2023 metais: naudojant žaliąją energiją į aplinką neišmesta 1 800 tonų ŠESD emisijų

Pasauliui vis sparčiau judant žaliąja, ekologijos ir tvarumo kryptimi, 2023 m. VĮ Valstybinių miškų urėdijai pavyko pasiekti išsikeltą tikslą – naudoti elektros energiją, pagamintą tik iš atsinaujinančių šaltinių. Įmonė siekia efektyviai valdyti jai priklausantį turtą, o šiandien tai neįmanoma be žaliojo kurso ir aplinkai draugiškų sprendimų.

„Įgyvendindami pastatų atnaujinimo projektus daug dėmesio skiriame energetinio efektyvumo didinimui, šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo į atmosferą mažinimui, taip prisidėdami ir prie aplinkos tausojimo. Įmonei ypatingai svarbus procesų tvarumas ir įtaka aplinkai. Vykdydami savo veiklas siekiame palikti kuo mažesnį neigiamą pėdsaką mus supančioje aplinkoje“, - teigia VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė“.

Vienas iš įmonės verslo tikslų – ŠESD (šiltnamio efektą sukeliančių dujų) emisijų sumažinimas. Itin reikšmingas šio tikslo siekis – naudojamos elektros energijos pakeitimas į energiją, gaminamą iš atsinaujinančių šaltinių. VMU žengė svarbų ir reikšmingą žingsnį, nuspręsdama vykdyti savo veiklą aplinkai draugišku ir tvariu būdu – naudojant 100 % žalią elektros energiją. Žalioji energija, arba kitaip tariant, elektros energija gaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių yra tokia, kuriai pagaminti mažiau arba visai nenaudojamas iškastinis kuras, pavyzdžiui, anglis, nafta ar gamtinės dujos. Žalioji energija yra gaminama gerokai sumažinus arba visiškai be jokio neigiamo pėdsako aplinkai. Tai reiškia, kad ją gaminant į aplinką nėra išmetamos šiltnamio efektą sukeliančios dujos, o tokiu būdu nėra teršiama ir aplinka.

„Siekdami būti draugiški aplinkai dar prieš kelerius metus priėmėme strateginį sprendimą – mažinti ŠESD emisijas. Administruojame pastatus visoje šalyje ir 2023 m. sunaudojome apie 4 000 000 kWh elektros energijos mūsų valdomuose pastatuose. Pasirinkus žalią elektros energiją planuojami iki 1 800 tonų per metus mažesni anglies dvideginio (CO2) išmetimai, kurie būtų patekę į aplinką deginant iškastinį kurą. Palyginimui, keliaujant standartiniu dyzeliniu automobiliu nuo Vilniaus iki Kauno į aplinką yra išmetama 0,2 tonos CO2 ekv. Tad, toks „sutaupytas“ ŠESD emisijų kiekis yra tikrai reikšmingas, o šiuo sprendimu mūsų įmonė taip pat prisideda prie LR Aplinkos ministerijos ir Viešųjų pirkimų tarnybos vykdomos darniųjų pirkimų politikos“ – sako VMU nekilnojamojo turto valdymo skyriaus vadovas Evaldas Grebenkovas.

Įmonės atsakomybė yra neatsiejama nuo gamtos gerovės, tad pasirinkdama žalią elektros energiją, VMU tausoja aplinką, prisideda prie energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos plėtros, net ir turint omenyje, kad ji gali kainuoti brangiau už kitais būdais pagamintą elektros energiją. VMU priima sprendimus, kurie mažina klimato kaitą, rūpinasi aplinka ir jos išsaugojimu ateities kartoms.

Šaltinis: https://sc.bns.lt/view/item/476241

Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“