5 klausimai apie techninį projektą

Daugiabučio atnaujinimo techninis projektas – vienas svarbiausių dokumentų modernizacijos procese. Nuo jo tikslumo priklauso ne tik atnaujinimo darbų kokybė, bet ir jų trukmė. Jei į šį dokumentą įsivelia klaidos, jų taisymas jau vykdant modernizacijos darbus, gali užtrukti bei sudaryti papildomų išlaidų. Ką svarbu žinoti apie techninį projektą, pasakoja Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) specialistai.
Renovuojamas S.Stanevičiaus g. 22 namas
Renovuojamas S.Stanevičiaus g. 22 namas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Kas yra techninis projektas?

Daugiabučio atnaujinimo projekte numatomi sprendimai, kuriais atkuriamos arba pagerinamos daugiabučio ir jo inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės. Jeigu ketinama įsirengti atsinaujinančios energijos šaltinius, projekte taip pat turi būti numatyta, kaip bus užtikrinamas iš šių šaltinių gaunamos energijos panaudojimas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Radiatoriai daugiabučio laiptinėje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Radiatoriai daugiabučio laiptinėje

„Taip pat šiame projekte gali būti numatomi sprendimai, kuriais daugiabutis pritaikomas žmonėms su negalia, jeigu tam gauta valstybės parama arba kitos lėšos“, – atkreipia dėmesį BETA Projektų įgyvendinimo kokybės priežiūros skyriaus vedėjas Edvardas Petrauskas.

Taip pat skaitykite: Konkursą dėl atnaujinimo darbų skelbė 20 kartų

Kas rengia techninį projektą?

Rekomenduojama techninį projektą pirkti drauge su rangos darbais: „Tokiu būdu modernizacija bus atlikta greičiau". 

Techninį projektą rengia namo valdytojo arba savivaldybės paskirto administratoriaus konkurso būdu atrinkti specialistai. „Konkursas statinio projektui parengti turi būti vykdomas per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO) arba Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka. Po to, kai įvyksta pirkimas, ataskaita apie jį turi būti pateikti BETA specialistams, kurie ją įvertina ir pritaria“, – pasakoja E. Petrauskas

Jis pabrėžia, jog rekomenduojama techninį projektą pirkti drauge su rangos darbais: „Tokiu būdu modernizacija bus atlikta greičiau, nes sutaupoma laiko – nereikia organizuoti atskirų pirkimų ir skirtingu metu pasirašyti sutarčių.“

Kas padeda užtikrinti kokybę nuo pat pradžių?

Rengiant pirkimą itin svarbu tinkamai parengti projektavimo techninę užduotį, akcentuoja BETA specialistas: „Svarbu kuo tiksliau nurodyti pagrindinius daugiabučio rodiklius, kuriais tiekėjai turėtų vadovautis rengdami savo pasiūlymus. Taip pat labai svarbu, kad duomenys apie daugiabutį pirkimo specifikacijose sutaptų su techniniais duomenimis, kurie yra pateikti investicijų plane. Kuo tikslesnė pirkimo specifikacija – tuo geresnė atnaujinimo kokybė ir sklandumas.“

Kaip rengiamas techninis projektas?

„Techninis projektas rengiamas vadovaujantis su gyventojais suderintu ir patvirtintu investicijų planu. Taip pat Statybos įstatymu ir Statybos techniniu reglamentu. Rengiant statinio projektą taip pat gali būti pritaikyti tipiniai daugiabučių namų atnaujinimoprojektai“, – pasakoja BETA specialistas

Kas sudaro techninį projektą?

Kas turi įeiti į techninį projektą, paprastai nustatoma įvertinus konkretaus atnaujinamo daugiabučio specifiką, pastato laikančiųjų konstrukcijų ir jo inžinerinių sistemų tyrimų bei matavimų, jų techninės būklės įvertinimo dokumentus.

Bendruoju atveju techninį projektą sudaro bendroji, sklypo sutvarkymo, architektūros, konstrukcijų technologijos, vandentiekio ir nuotekų šalinimo, šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo,  dujofikavimo, elektrotechnikos ir kitos dalys, atsižvelgiant į atnaujinamo daugiabučio specifiką bei modernizacijos mastą.

BETA-mazas
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų