Algirdas Butkevičius: Dariaus Janulevičiaus sąsajos su „Vilniaus vingiu“ meta tam tikrą šešėlį

Naujojo Ignalinos atominės elektrinės (IAE) vadovo Dariaus Janulevičiaus sąsajos su bankrutavusia bendrove „Vilniaus vingis“ meta jam tam tikrą šešėlį, pripažino premjeras Algirdas Butkevičius. Tačiau, anot jo, tai netapo kliūtimi pasirašyti sutartį su D.Janulevičiumi, nes kitu atveju jis tikriausiai kreiptųsi į teismą ir ginčą laimėtų.
Knygos „Žmogus laiko taikinyje“ pristatymas
Algirdas Butkevičius / Luko Balandžio nuotr.

„Penktadienį aš buvau išsikvietęs, tiesiog gal paprašęs – neturiu teisės išsikviesti – vienos teisėsaugos institucijos atsakingus pareigūnus ir jie informavo, kad jis (D.Janulevičius – BNS) buvo kaip samdomas direktorius ir jie negali pareikšti jam jokių įtarimų arba nusižengimų, bet, kaip žurnalistai sako, tam tikra dėmė ar tam tikras vertinimas iš šalies, kad dirbo toje bendrovėje samdomu vadovu, tai tam tikras šešėlis gal ir krenta“, – antradienį „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“ sakė A.Butkevičius.

Pasak jo, D.Janulevičiaus kompetencija yra aukšta, o jeigu laimėjęs konkursą jis nebūtų priimtas į IAE vadovo postą, jis galėtų kreiptis į teismą.

„Su ministru (J.Neverovičiumi – BNS) penktadienį kalbėjomės ir ministras sakė, kad jeigu pagal tokius argumentus jis būtų nepriimtas į darbą, jis teisminiu keliu būtų priimtas. Savaime suprantama, jo kompetencija, kaip energetikos ministras pabrėžė, yra labai aukšto lygio. Tikrai tikisi, kad vieną kartą šitoj bendrovėje bus tvarka", – kalbėjo A.Butkevičius.

Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS antradienį informavo, kad dėl galimo sukčiavimo smulkiųjų buvusio „Vilniaus vingio“ akcininkų atžvilgiu tebevyksta ikiteisminis tyrimas.

„Ikiteisminis tyrimas dėl pagrindinio bendrovės „Unikalios investicijos“ (buvęs „Vilniaus vingis“ – BNS) akcininko „Hermis Capital“ galimo sukčiavimo (Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 dalis) smulkiųjų akcininkų atžvilgiu tebevyksta, atliekami reikalingi ir būtini tyrimo veiksmai. Tiriami bendrovės „Unikalios investicijos“ valdybos priimti sprendimai, sudaryti sandoriai. Įtarimai byloje niekam nėra pareikšti“, – BNS sakė R.Stundienė.

D.Janulevičius buvo ir „Hermis Capital“ akcininkas, ir vadovas.

2011 metais prokurorai nurodė policijai domėtis „Hermis Capital“ veiksmais, išmokant laisvas jos valdytos bankrutuojančios bendrovės „Unikalios investicijos“ lėšas akcininkams.

Dėl „Hermis Capital“ veiksmų į pareigūnus kreipėsi tuometinė Vertybinių popierių komisija (VPK). Laisvų lėšų išmokėjimo sąžiningumą, jų negavus smulkiesiems akcininkams, ginčijo ir Investuotojų asociacija.

2009 metų pabaigoje gamybinės veiklos jau nebevykdantis ir skolų neturintis „Vilniaus vingis“ pagrindiniam akcininkui „Hermis Capital“ buvo paskolinęs 38,6 mln. litų. Tačiau 2010 metų gegužę sprendimas dėl „Vilniaus vingio“ likvidavimo ir lėšų investuotojams išmokėjimo buvo atšauktas ir pasirinktas alternatyvus kelias – sumažinti įstatinį kapitalą ir išmokėti akcininkams 34,4 mln. litų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai