Pasak Algirdo Butkevičiaus, „valdančiosios koalicijos politinėje taryboje buvo vieningai sutarta: jei naikinama PVM mokesčio lengvata šildymui, reikalingas naujas kompensavimo mechanizmas, kad žmonėms būtų galima amortizuoti šilumos kainos padidėjimą – ir tiems, kas gauna mažas pajamas, ir tiems, kas gauna vidutines pajamas.
Valdančiosios koalicijos frakcijų pasitarime buvo pateikti skaičiavimai, kad, panaikinus PVM lengvatą šildymui, papildomai reikėtų mokėti kompensacijas 200 tūkstančiams gyventojų.
Šitas darbas buvo atliekamas iki šios dienos, mechanizmas paruoštas.“ Valdančiosios koalicijos frakcijų pasitarime buvo pateikti skaičiavimai, kad, panaikinus PVM lengvatą šildymui, papildomai reikėtų mokėti kompensacijas 200 tūkstančiams gyventojų. Tai yra maždaug 3 procentais žmonių daugiau negu mokama iki šiol. Būtų praplėstas ratas žmonių, kuriems būtų kompensuojami nuostoliai dėl pabrangusio šildymo. Be to, kompensavimo išmokėjimas būtų atiduotas į savivaldybių rankas, kurios operatyviau įvertintų, kad socialiai jautrių šeimų biudžetai nepatirtų žalos.
Socialdemokratų, „Tvarkos ir teisingumo“ ir Darbo partijų atstovai nusprendė susitikti su specialistais, atlikusiais skaičiavimus dėl šildymo kainų ir kompensavimo mechanizmo, bei atlikti išsamesnę analizę.
Premjero A. Butkevičiaus teigimu, „politinis sprendimas dėl PVM šildymui turėtų būti priimtas šiais metais dėl to, kad ši lengvata galioja tik iki gruodžio 31 dienos. Jei Seime bus pritarta pasiūlymui, kad PVM lengvatos neatsisakoma, Vyriausybė, pirmiausia Finansų ministerija, ieškos galimybių, kaip peržiūrėti išlaidas 2015 metams. Mes turime laikytis fiskalinės drausmės. Aš esu atsakingas už finansinį stabilumą ir jokių populistinių sprendimų nebus, todėl peržiūrėsime biudžeto išlaidas.“
Pridėtinės vertės mokesčio lengvata buvo įvesta laikinai 2000 metais ir vėliau Seimo pratęsinėjama kasmet. 2013 metais Seimas balsavo, kad nuo 2015 metų šios lengvatos galiojimas turi baigtis.