Anot jo, Lietuva siekia, kad nesaugios atominės elektrinės šalies kaimynystėje nebūtų statomos. Susitikimuose Europos Sąjungoje ir kitose tarptautinėse institucijose šalies vadovai nuolat kelia klausimą, kad atominė energetika turi atitikti aukščiausius branduolinės saugos standartus ir aplinkos apsaugos reikalavimus.
Nepaisant to, kad poveikio aplinkai vertinimo procesas su Lietuva ir Europos Komisija pagal Espoo konvenciją nėra baigtas, projektas, mūsų žiniomis, yra aktyviai vystomas, – sakė E.Ignatavičius.
Astravo branduolinė jėgainė bus vos 50 km nuo Vilniaus. Pagal Baltarusijos pasirašytas tarptautines konvencijas branduolinės atsakomybės srityje avarijos atveju maksimali elektrinės operatoriaus, o jeigu jis neturi pakankamai lėšų, – Baltarusijos valstybės atsakomybė sieks tik apie 400 mln. eurų.
Į šią itin mažą sumą kartu galėtų pretenduoti tiek pačios Baltarusijos, tiek ir kitų aplinkinių prie Vienos konvencijos prisijungusių valstybių, įskaitant Lietuvą, gyventojai, rašo eversus.lt.
Vasario pabaigoje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su Baltarusijos kolega Vladimiru Makejumi, paprašė paraginti savo šalies ekspertus pateikti Lietuvai visus atsakymus, susijusius su Astravo atominės elektrinės projektu.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kalbėdama Hagos Branduolinio saugumo viršūnių susitikime kovo 25 dieną, pabrėžė, kad negali būti jokių kompromisų branduolinės saugos klausimais.