Arnoldas Schwarzeneggeris apie naftos kompanijas: jos sąmoningai žudo žmones visame pasaulyje

Buvęs Kalifornijos gubernatorius Arnoldas Schwarzeneggeris ketina paduoti į teismą naftos bendroves, kurios jo teigimu „žudo žmones visame pasaulyje“. Siekdamas įrodyti, kad jo ketinimai yra rimti, jis pareiškė, kad jau derasi su keliomis advokatų firmomis.
Arnoldas Schwarzeneggeris
Arnoldas Schwarzeneggeris / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šis jo pareiškimas nuskambėjo vykstant viešai „Politico“ organizuotai vaizdo transliacijai. „Naftos bendrovės jau nuo 1959 metų žinojo, kai dar patys padarė tyrimą ir nustatė, kad visuotinis klimato šilimas didėja dėl iškastinio kuro, kad jų veikla yra pavojinga žmonių gyvybėms, kad tai nužudys žmones“, – transliacijos metu sakė A.Schwarzeneggeris. Jis prilygino naftos kompanijų įtaką klimato šilimui su tabako pramone, kuri slepia faktą, kad rūkymas gali smarkiai pakenkti žmonių sveikatai.

Žmonės turėtų būti informuoti apie tai, kiek jų gyvenimo būdas prisideda prie žalos aplinkai. A.Schwarzeneggeris mano, kad produktas, kuris buvo pagamintas ar perdirbtas naudojant iškastinį kurą, turėtų būti specialiai pažymėtas. Tą jau padarė su cigaretėmis, kai 2009 metais buvo pasirašytas „Šeimos rūkymo prevencijos ir tabako kontrolės įstatymas.“

„Man tai atrodo visiškai neatsakinga, kai žinai, kad tavo produktai žudo žmones, bet tu jų niekaip neįspėji (specialiu ženklinimu aut. past.), pavyzdžiui, kaip tabako pramonė“, – sakė A.Schwarzeneggeris. „Kiekviena degalinė, kiekvienas automobilis turi būti specialiai pažymėtas. Ant kiekvieno produkto, kuriame yra iškastinio kuro, turėtų būti specialus įspėjamasis ženklas“, – pridūrė jis.

Buvęs Kalifornijos gubernatorius savo kalboje nuėjo ir dar toliau, jis iškastinio kuro pramonės poveikį prilygino pirmojo laipsnio žmogžudystei: „Jei įeinate į kambarį ir žinote, kad ketinate ką nors nužudyti, tai yra pirmojo laipsnio žmogžudystė. Manau, kad tai yra tas pats ir su naftos bendrovėmis.“

Visas pokalbis su Arnoldu Schwarzeneggeriu:

VIDEO: Arnold Schwarzenegger Joins POLITICO's Off Message|SXSW 2018

Jis taip pat siūlė rinktis alternatyvų transportą: „Rinkitės vandeniliu varomus automobilius, elektromobilius, hibridinius automobilius ar kažką tokio, kas sumažintų taršą Amerikoje ir visame pasaulyje.“

A.Schwarzeneggeris nenurodė, kurias konkrečias naftos kompanijas jis ketina paduoti į teismą, tačiau jis jau nebe pirmasis politikas, kuris siekia atsakomybės iš tų, kurie, kaip manoma, yra atsakingi už klimato atšilimą. Šių metų sausio mėnesį Niujorko meras Billas de Blasio paviešino savo ieškinį, kuriame būtų numatytos šios iškastinio kuro bendrovės kaip: BP, „Chevron“, „ConocoPhilips“, „Exxon Mobile“ ir „Royal Dutch Shell“, nurodydamas, kad kiekviena iš šių bendrovių „tyčia apgaudinėjo visuomenę, kad apsaugotų savo pelną.“

Gruodžio mėnesį „Reuters“ prognozavo daugybę ieškinių prieš naftos kompanijas. Teisinę veiklą prieš naftos kompanijas gali paspartinti faktas, kad vis daugėja mokslinių tyrimų, kuriuose įrodoma naftos korporacijų daroma žala aplinkai.

„Climate Change“ žurnale paskelbtoje „Union of Concerned Scientists“ (UCS) studijoje nustatyta, kad anglies dioksido emisijos, susijusios su 50-imi didžiausių privačių naftos bendrovių veikla, įskaitant BP, „Chevron“ ir „Shell“, buvo ta priežastis, kuri nulėmė, kad pasaulinė temperatūra nuo 1800 iki 2010 metų pakilo 16 proc.

„Mes ilgą laiką žinojome, kad iškastinis kuras yra didžiausias klimato kaitos veiksnys“, – spaudos pranešime teigė UCS tyrimo vadovė Brenda Ekwurzel.

„Šiame tyrime nauja tai, kad mes patvirtinome, kiek konkrečios kompanijos prisidėjo prie to, kad didėtų pasaulinė temperatūra ir pakiltų vandenynų ir jūrų lygis“, – pridūrė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai