Kalbinti biokuro pardavėjai ir neslėpė, kad artimiausiu metu, užuot perėję į biokuro biržą, jie pirmiausia vykdys įsipareigojimus, prisiimtus pagal anksčiau sudarytas sutartis su centralizuotos šilumos tiekėjais. Dienraščio žiniomis, esama ir ilgalaikių sutarčių, sudarytų dešimčiai metų, numačius kintamą periodiškai peržiūrimą biokuro kainą.
„Dar turime nesibaigusių sutarčių, o paskui žiūrėsime, kas rinkoje dėsis. Gal teks gaminti granules, gal briketus. Nesakome, kad neisime į biržą, bet tikrai neskubėsime“, – sakė bendrovės „Kietasis kuras“ generalinis direktorius Albinas Monstavičius.
„Porą metų dar dirbsime pagal dabartines ilgalaikes sutartis. Kaip bus paskui – matysime, bet į biržą neskubame, nes ji, manau, sukurta tam, kad žlugdytų biokuro verslą“, – sakė bendrovė „Euromiškas“ vadovas Aleksandras Zigmantavičius.
Tuo metu „Baltpool“ vadovės Lauros Žalaitės teigimu, biokuro gamintojai baiminasi be reikalo, nes pagal sugalvotą prekybos biržoje modelį ir smulkieji, ir stambieji rinkos dalyviai galės prekiauti pagal tas pačias taisykles ir savo produkcijos kainą siūlyti anonimiškai.