Branduolinės energetikos atsisakymas Japonijai kainavo brangesnę elektrą ir didesnę taršą

2011 m. įvykusi tragedija Fukušimos atominėje elektrinėje Japoniją po truputį privertė uždaryti iki tol veikusius 44 branduolinius reaktorius. Vis dėlto, rugpjūčio 14 d. Japonijoje pradėjo veikti pirmasis branduolinis reaktorius po tragedijos – „Sendai-1”. Tačiau šalies visuomenės nuomonė dėl branduolinės energetikos pasikeitusi į neigiamą pusę, rašo naujienų svetainė foreignpolicy.com.
Fukušimos atominė elektrinė (2013 m. rugpjūčio 20 d.)
Fukušimos atominė elektrinė (2013 m. rugpjūčio 20 d.) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Japonijos visuomenėje tvyrančios neigiamos nuostatos dėl branduolinės energetikos nesutrukdė šalies premjero Shizno Abes administracijai įgyvendinti savo tikslo – atnaujinti branduolių reaktorių veiklą.

Avarija Fukušimoje smarkiai paveikė viešąją Japonijos visuomenės nuotaiką dėl branduolinės energetikos.

Vyriausybė tikisi, kad „Sendai – 1” reaktoriaus veiklos atnaujinimas bus pirmasis žingsnis į šio plano įgyvendinimą. Dar dviejų reaktorių veiklą planuojama atnaujinti spalio mėnesį.

Avarija Fukušimoje smarkiai paveikė viešąją Japonijos visuomenės nuotaiką dėl branduolinės energetikos.

Net didžiausi branduolinės energetikos entuziastai nemano, kad atominėse elektrinėse pagaminamos elektros dalis Japonijoje kada nors vėl pasieks iki tragedijos buvusį mastą.

Tiesa, branduolinei energetikai besipriešinanti Japonijos visuomenė taip pat susirūpinusi dėl klimato kaitos ir elektros kainų.

Atominėse elektrinėse pagaminama energija Japonijoje buvo pakeista iškastiniu kuru, daugiausiai akmens anglimis, ir suskystintomis dujomis.

Dėl šios priežasties vartotojams ne tik pakilo elektros energijos kainos ir padidėjo šalies užsienio prekybos deficitas, bet net 40 proc. išaugo išmetamo anglies dvideginio kiekis.

Jau anksčiau Tokijas paskelbė atšaukiantis savo tikslą iki 2020 m. 25 proc. sumažinti išmetamo anglies dvideginio kiekį. Vietoje to šalis gali grįžti į 1990 m. lygį ir anglies dvideginio kiekį net padidinti 3,1 proc.

Japonijos pramonės ministras Yoichi Miyazawa teigia, kad be branduolinės energijos bus neįmanoma išlaikyti žemų elektros kainų ir sumažinti anglies dvideginio išmetimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai