„Cgates“ pranešė pasirašiusi sutartį dėl tik iš atsinaujinančių šaltinių gaunamos elektros energijos tiekimo ir taip užsitikrinusi, kad visos jos teikiamos paslaugos būtų tvarios, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Prognozuojama, kad 2025-aisiais internetui sunaudosime penktadalį visos žmonijai reikalingos elektros energijos. Jau šiuo metu šis skaičius viršija 10 proc., o karantino metu poreikis internetui ypatingai išaugo, tad privalome prisiimti atsakomybę ir užtikrinti, kad visa mūsų naudojama energija būtų žalia“, – teigia įmonės vadovas Tomas Burovas.
Sutartį dėl „Žalio produkto“ su energijos tiekėju „Elektrum“ įmonė pasirašė dar praėjusių metų gruodį, tad jau pastarąjį ketvirtį „Cgates“ klientams tiekiamas internetas bei sumani televizija – tvarūs.
„Tvarumas nebėra tik skambus žodis, jis – šiandienos verslo realybė. Link to einame jau keletą metų. Įmonės veikloje atsisakėme popieriaus naudojimo, įvesdami pasirašymą tik elektroniniu arba mobiliu parašu, per pastaruosius trejus metus investavome daugiau nei 20 mln. eurų į tinklo įrangos atnaujinimą, vienu iš svarbiausių kriterijų laikydami mažesnių elektros energijos sąnaudų užtikrinimą“, – sako T.Burovas.
Tačiau tokie pareiškimai atkreipė telekomunikacijų bendrovės „Telia" dėmesį – ši apkaltino konkurentus visuomenės klaidinimu.
„Telia“ sveikina „Cgates“ pastangas prisidėti prie poveikio aplinkai mažinimo. Tačiau tvarumas prasideda nuo teisingų faktų ir aplinkos supratimo – „Cgates“ išplatintas pranešimas, kad jie pirmieji Lietuvoje pradėjo tiekti žalią internetą yra klaidinantis. Didžiausia šalies interneto tiekėja „Telia“ jau nuo 2014 m. sausio visoje savo veikloje naudojo daugiau kaip 90 proc. elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių, o nuo 2017 metų balandžio 100 proc. „Telia“ suvartojamos energijos yra „žalioji“, - rašoma „Telia“ komentare.
Be to, kaip teigia įmonė, „Telia“ grupės įmonių veikla Baltijos ir Šiaurės šalyse jau 2020 metų pabaigoje tapo klimatui neutralia. Dalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos telekomunikacijų milžinė kompensuoja investuodama į specialius projektus: inovacijoms, kurios CO2 iš aplinkos šalina pramoniniu būdu, ir biologinės įvairovės bei ekosistemos atkūrimui. Tai yra dar vienas žingsnis siekiant strateginio tikslo iki 2030 metų visoje veikloje pasiekti nulį anglies dioksido (CO2) ir nulį atliekų.
Infrastruktūros keitimas – dar vienas sprendimas užtikrinti tvarumą
Atnaujinant tinklą „Cgates“ vystoma PON technologija, leidžianti vartoti mažiau elektros energijos – taip pat vienas iš pasaulyje pripažįstamų būdų užtikrinti žalią aplinką.
Sprendimų mažinti energijos sąnaudas keičiant infrastruktūrą ieškoma visose grandyse. Didžiausi energijos vartotojai – duomenų centrai, kaupiantys visą vartotojų sukuriamą ir internete talpinamą turinį bei informaciją. Todėl tarptautiniai skaitmeninio verslo galiūnai vis dažniau renkasi dalintis duomenų centrais, naudoti bendrą infrastruktūrą – taip energijos poreikį pavyksta sumažinti dešimtimis kartų.
Tačiau tobulėti vis dar yra kur. Pasaulinės aplinkosaugos organizacijos „Greenpeace“ skaičiavimais, vos penktadalis duomenų centrų naudojamos energijos pasaulyje šiuo metu yra gaunama iš atsinaujinančių šaltinių. Tuo tarpu pernai vien JAV esančių duomenų centrų sunaudotas elektros energijos kiekis viršijo 140 mlrd. kilovatvalandžių – tiek energijos per metus pagaminti prireikia 50-ies šiluminių jėgainių.