„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

D.Trumpas: iškastinis kuras? Plastikas? Kuo daugiau, tuo geriau

JAV prezidentas Donaldas Trumpas yra matęs ateitį ir tai yra nafta. Ir plastikas. Kol dauguma aplinkosaugininkų ir dauguma JAV sąjungininkų baiminasi, jog perteklinis iškastinio kuro naudojimas planetą stumia į krizę, JAV prezidentas įžvelgia tik galimybes.
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

Naują „Shell“ naftos chemijos gamyklą netoli Pitsburgo statantiems šimtams darbininkų antradienį pasakytoje kalboje D.Trumpas nepostringavo apie rūpesčius dėl aplinkos. Jis tenorėjo aiškiai pareikšti, jog Amerika laimi.

„Esame didžiausi energijos gamintojai ir aš labai tuo didžiuojuosi“, – pareiškė jis.

Jungtinės Valstijos jau iškovojo „nepriklausomybę“ nuo buvusių Artimųjų Rytų naftos vamzdžių sargų, pažymėjo JAV prezidentas.

O kas toliau? „Dominavimas“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Naftos gavyba
AFP/„Scanpix“ nuotr./Naftos gavyba

Fantastiškasis plastikas

„Shell“ Pensilvanijos naftos chemijos komplekse iš gamtinių dujų, kurios bus hidraulinio ardymo būdu išgaunamos skalūnų dujų telkinyje „Marcellus“, bus gaminamas plastikas, skirtas tolesniam apdirbimui.

Kompleksas – milžiniškas tinklas vamzdžių ir nebaigtų statyti pastatų – yra agresyvios iškastiniam kurui palankios D.Trumpo politikos simbolis ir svarbus įrodymas už jį balsavusiems darbininkams, kad jis neatsisako savo pažado atkurti JAV pramonės pagrindą.

Pensilvanija yra ypač svarbus taikinys: ši valstija bus vienas svarbiausių 2020 metais įvyksiančių prezidento rinkimų dėlionės gabalėlių, tad D.Trumpas stengiasi.

Bet plastikas?

Ši medžiaga, kuri kadaise buvo šlovinta kaip beveik stebuklingas šalutinis angliavandenilių produktas, vis dažniau laikoma blogybe, nes plastikas vis labiau užtvindo upes ir jūras ir net pateko į maisto grandinę.

Visa tai, pasak D.Trumpo, yra kitų kaltė.

„Tai ne mūsų plastikas. Tai plastikas, kuris plūduriuoja vandenyne“, – pareiškė JAV prezidentas reporteriams, kai vyko į statomą „Shell“ gamyklą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Plastiko atliekos
Luko Balandžio / 15min nuotr./Plastiko atliekos

„Su plastiku viskas yra gerai, nes reikia žinoti, ką su juo daryti. Tačiau kitos šalys nesirūpina tuo, kaip naudoja plastiką, ir tuo nesirūpino ilgą laiką.“

Paryžiaus klimato susitarimas

Vos pradėjęs eiti prezidento pareigas, D.Trumpas pasitraukė iš 2015 metų Paryžiaus susitarimo dėl kovos su klimato kaita.

„Shell“ kompleksą statantiems darbininkams jis pareiškė, jog dėl susitarime nustatytų apribojimų būtų „atimtas mūsų turtas“.

„Jie nenorėjo, kad mes gręžtume. Jie nenorėjo, kad mes vykdytume gavybą hidraulinio ardymo būdu. Jie nenorėjo, kad mes gamintume plieną, – pareiškė D. Trumpas. – Tai [susitarimas] buvo skirta ne mums. Tai [susitarimas] buvo palanku kitiems.“

Savo kalbą jis baigė šūkiu, kuris, kaip jis tikisi, jam padės kitąmet vėl laimėti rinkimus: „Ne, mes mylime gamtines dujas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs