Spalio mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo sesijos pradžios paaugo 0,26 JAV dolerio, arba 0,38 proc., iki 69,01 JAV dolerio už barelį.
O rugsėjo mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) paūgėjo 0,22 JAV dolerio, arba 0,34 proc., iki 65,86 JAV dolerio už barelį.
Pirmadienį „Brent“ pabrango 3,57 JAV dolerio, arba 5,5 proc., o WTI – 3,5 JAV dolerio, arba 5,6 procento.
Teigiamą poveikį rinkai padarė žinia apie tai, kad Jungtinių Valstijų Maisto ir vaistų administracija (FDA) pirmadienį galutinai patvirtino „Pfizer-BioNTech“ vakciną nuo koronaviruso 16 metų ir vyresniems žmonėms skiepyti.
Prieš tai „Pfizer-BioNTech“ vakciną buvo leidžiama naudoti esant ekstremalioms sąlygoms pagal gruodį išduotą leidimą.
Vakcina, kurią dabar galima pardavinėti jos pavadinimu „Comirnaty“, yra pirmoji, galutinai patvirtinta JAV.
Manoma, kad dabar vis daugiau komercinių įstaigų ir politinių institucijų reikalaus, kad jų darbuotojai pasiskiepytų, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.
Investuotojai tikisi, kad, daugėjant pasiskiepijusių gyventojų, didės kuro paklausa.
Rinkos dalyviai šią savaitę bus sutelkę dėmesį į JAV federalinio rezervo sistemos (FRS) Džekson Houle kasmet rengiamą ekonomistų ir pasaulio centrinių bankų atstovų simpoziumą, kur kalbą sakys, be kita ko, JAV centrinio banko vadovas Jerome‘as Powellas (Džeromas Pauelas). Investuotojai iš jo tikisi sulaukti užuominų apie tai, kada FRS ketina pradėti laipsniškai mažinti turto pirkimo apimtis.
Simpoziumas vyks rugpjūčio 26–28 dienomis. Be J. Powello, jame dalyvaus įvairių šalių centrinių bankų ir finansų ministerijų pareigūnai, mokslininkai, bankų sektoriaus ir verslo atstovai.
Be to, rinkos dalyviai laukia eilinio Naftą eksportuojančių valstybių organizacijos (OPEC) ir jos sąjungininkų – vadinamosios OPEC+ grupės – susitikimo, kurį numatoma surengti rugsėjo 1-ąją.