Dėl neramumų Libijoje kyla naftos kainos

Pirmadienį prekybos Azijoje metu naftos kainos kyla, nes Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) narė Venesuela užsiminė, kad gali būti pasiektas susitarimas dėl naftos gavybos apimčių įšaldymo. Be to, naftos kainos kyla ir dėl neramumų Libijoje, kurie neleido šaliai padidinti naftos eksporto. Tačiau naftos brangimą riboja tebetvyrantis nerimas dėl pasaulinės naftos pasiūlos pertekliaus.
Libijos kovotojai fronto linijoje prieš „Islamo valstybės“ džihadistus
Libijos kovotojai fronto linijoje prieš „Islamo valstybės“ džihadistus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kitą savaitę Alžyre rengiamas pagrindinių naftą išgaunančių šalių susitikimas, kurio metu bus aptarta padėtis naftos rinkoje ir per didelės naftos gavybos apimtys, kurios per pastaruosius dvejus metu nusmukdė naftos kainas.

Sekmadienį Venesuelos prezidentas Nicholas Maduro pranešė, kad Rusijos ir OPEC derybų dalyviai dabar derasi dėl susitarimo, kurį jis esą aptarė su Irano ir Ekvadoro prezidentais.

Tačiau konkrečių detalių Venesuelos prezidentas nepateikė, bet pasakė besitikįs padaryti konkretų pranešimą šio mėnesio pabaigoje.

Pirmadienį prekybos Azijoje metu WTI naftos kaina padidėjo 79 centais iki 43,82 JAV dolerio. „Brent“ naftos barelis pabrango 78 centais iki 46,55 JAV dolerio. Per praėjusią savaitę šių naftos rūšių kainos smuko atitinkamai 6,6 ir 4,5 proc.

Naftos kainas smukdo nuo 2014 metų pabaigoje fiksuojamas didelis naftos pasiūlos perteklius, dėl kurio nafta šių metų pradžioje buvo atpigusi iki žemiausio lygio per 13 metų. Ankstesnės pastangos balandį susitarti dėl naftos gavybos įšaldymo žlugo, nes Iranui, kuriam ką tik buvo panaikintos Vakarų sankcijos, atsisakė prisidėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos