Pavyzdžiui, pirmaujanti Europos chemijos pramonės bendrovė BASF pareiškė nesugebėjusi kompensuoti viso rekordinių elektros kainų poveikio, nors pati pagamina 80 proc. suvartojamos energijos.
O didžiausia žemyno vario gamintoja „Aurubis“ pranešė, kad dėl augančių išlaidų elektros energijai jau sumažėjo pelnas ir šios išlaidos spaudimą pelningumui darys ir likusiais šių metų mėnesiais.
Savo ruožtu Norvegijos „Yara International“ paskelbė, jog dėl rekordinių dujų kainų iki kitos savaitės pradžios maždaug 40 proc. sumažins amoniako gamybą savo Europos gamyklose. Bendrovė yra viena didžiausių pasaulyje trąšų gamintojų ir užima daugiau kaip 20 proc. pasaulinės komercinio amoniako rinkos.
Kita šio sektoriaus atstovė – „CF Industries Holdings“ – pranešė, jog dėl spartaus kuro kainų kilimo laikinai sustabdys dviejų gamyklų Didžiojoje Britanijoje veikimą.
„Energijos išteklių kainų kilimas skatina verslo išlaidų augimą ir kenkia pramonei, – pareiškė Leiboristų partijos šešėlinės vyriausybės verslo, energetikos ir pramonės ministras Edas Milibandas. – Pranešimai apie stabdomas gamyklas kelia itin didelį rūpestį.“
Energijos išteklių kainos pakilo nuo JAV iki Europos ir Azijos, nes pasaulio ekonomika atsitiesia po pandemijos ir darbuotojai grįžta į biurus. Dujų kainos Europoje šiemet pašoko daugiau kaip tris kartus, o elektros kaina padidėjo beveik dukart, nes regionas susidūrė su tiekimo deficitu.
„Jeigu visų sąskaitos už elektrą ir dujas tiesiog pradės didėti, akivaizdu, kad tai pakenks ir vartotojų išlaidoms, ir pramonės vartojimui“, – pažymėjo Oganas Kose (Oganas Kozė) iš konsultacijų bendrovės „Accenture“.
Vokietijos vidutinių įmonių lobistinė grupė „Der Mittelstand“ paskelbė savo narių apklausos rezultatus, iš kurių matyti, kad 97 proc. respondentai laukia tolesnio energijos išteklių brangimo per kitus penkerius metus.
Grupė įspėjo, kad energijos išteklių kainos Vokietijoje, kurios yra didžiausios Europoje, kelia grėsmę daugeliui vidutinių pramonės įmonių, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.
„Jeigu spartaus elektros kainų augimo tendencija vyraus ir toliau, rizikuojame pamatyti laipsnišką energijai imlios gamybos nuosmukį“, – įspėjo „Der Mittelstand“ vadovas Markusas Jergeris.