„Litesko“ atstovas Nerijus Mikalajūnas BNS sakė, kad kainą prašoma didinti nuo 1 iki 1,5 euro už kubą (be PVM). Kitų miestų gyventojai, dujas vartojantieji tik maisto ruošai, dabar moka 0,66 euro.
„Mes prašome, kad iki 1,5 euro už kubą padidintų kainą, nes tiek padidėja žaliavos kaina. Prašome, kad kaina būtų padidinta nuo sausio pirmos dienos ir lauksime iki maždaug vasario pradžios, kai gyventojai pradės mokėti už sausį suvartotas dujas. Jei iki tol nesulauksime atsakymo, bus bankrotas“, – BNS sakė N.Mikalajūnas.
Kainų komisijos atstovė Loreta Kimutytė BNS patvirtino, kad ketvirtadienį gautas oficialus „Druskininkų dujų“ prašymas peržiūrėti kainas. Pasak jos, dabar komisija tikrins skaičiavimus, ar jie pakankamai pagrįsti.
„Haupo“ dujos „Druskininkų dujoms“ brangsta beveik dvigubai iki 84 eurų už megavatvalandę. N.Mikalajūnas aiškina, kad kaina vartotojams nedvigubinama, nes joje yra ir kitų dedamųjų, tad dar labiau auginti kainos nėra būtina.
„Kadangi vartotojai moka ne tik už dujas, bet ir už kitas paslaugas – kainoje yra ir kitų dedamųjų -, todėl prašome didinti tik tiek, kiek padidėjo dujų dalis bendroje kainoje“, – aiškino N.Mikalajūnas.
Gruodžio 31 dieną „Druskininkų dujos“ sutarė su „Haupu“ dėl 84 eurų už megavatvalandę kainą – tai mažiau nei skelbta anksčiau – 120 eurų. „Haupo“ direktoriaus pavaduotojas Donatas Motiejūnas BNS teigė, kad dujų kaina yra mažesnė nei anksčiau tikėtasi, nes „Helios Gaz“, valdanti dujotiekį Baltarusijoje, sutiko nuo 400 tūkst. eurų per metus iki maždaug 300 tūkst. eurų per metus sumažinti mokestį už naudojimąsi vamzdžiu. Be to, anot jo, „Haupas“ pradėjo dirbti žemiau savikainos ribos.
Druskininkų savivaldybė sprendžia, ką daryti dėl brangstančių dujų. Savivaldybės specialistas Mindaugas Jaskelevičius BNS trečiadienį sakė, jog realiausias variantas – statyti suskystintų gamtinių dujų (SGD) išdujinimo stotelę, o jai pradėjus veikti dujas gabenti iš Klaipėdos terminalo. Taip tikimasi sukurti alternatyvą ir dujas gyventojams atpiginti.