Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius: naujos atominės elektrinės projektas gali būti tęsiamas tik pagerinus jo sąlygas

Ketvirtadienį Energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius susitiko su Japonijos kompanijos „Hitachi“ viceprezidentu Koji Tanaka. Susitikime aptarti branduolinės elektrinės projekto klausimai ir tolesnio bendradarbiavimo gairės.
Jaroslavas Neverovičius
Jaroslavas Neverovičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak ministro J.Neverovičiaus, Lietuva itin vertina „Hitachi“ kaip naujos atominės elektrinės projekto strateginio investuotojo įsipareigojimus. Tačiau kartu ministras akcentavo, kad atsižvelgdama į Lietuvoje vykusio referendumo rezultatus ir specialios projektą vertinusios darbo grupės išvadas (darbo grupė pasiūlymams dėl ekonomiškai optimalaus ir vartotojams palankiausio apsirūpinimo elektros energija ir kitais energijos ištekliais parengti), Vyriausybė laikosi pozicijos, kad projektas gali būti tęsiamas tik pagerinus jo sąlygas. Ministras paragino „Hitachi“ įvertinti visas galimybes pagerinti projekto ekonomines sąlygas. 

K.Tanaka pabrėžė, kad „Hitachi“ nuolat dalyvauja diskusijose tiek tarp Baltijos šalių Vyriausybių, tiek ir tarp energetikos kompanijų dėl naujos atominės elektrinės statybų. Jis pažymėjo, kad jie supranta, kad Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, tvari energetikos politika yra vienas iš svarbiausių prioritetų, reikalaujantis nuolatinės ir ilgalaikės Vyriausybės paramos.

Kalbėdamas apie galimybes prisidėti prie projekto ekonominių sąlygų gerinimo, K.Tanaka patvirtino kompanijos pasirengimą imtis visų įmanomų priemonių, užtikrinant šių sąlygų gerinimą. „Hitachi“ viceprezidentas kompanijos vardu patvirtino pasirengimą prisidėti prie moderniausių technologijų plėtros Lietuvoje aktyviai į šį procesą įtraukiant ir Lietuvos visuomenę. 

J.Neverovičius padėkojo K.Tanakai už „Hitachi“ ir Japonijos Vyriausybės bendradarbiavimo su Lietuva iniciatyvas technologijų, verslo ir mokslo srityse ir išreiškė viltį, kad šis bendradarbiavimas toliau bus plėtojamas ir kitose srityse. Kaip vienas iš tokio bendradarbiavimo pavyzdžių buvo paminėtas „Hitachi“ ir Japonijos Vyriausybės bendradarbiavimas su Lietuvos universitetais ir nuo spalio prasidėsiančios studentų mainų programos. 

Susitikimo metu buvo sutarta tęsti diskusijas dėl „Hitachi“ galimybių prisidėti prie optimalios energijos išteklių „krepšelio“ struktūros Lietuvoje ir Baltijos šalyse vystymo, taip pat bendradarbiavimo kitose ne branduolinės energetikos srityse, tarp jų – energetikos specialistų mokymo programų. „Hitachi“ viceprezidento teigimu, savo pasiūlymus šiais klausimais kompanija pristatys per artimiausius mėnesius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų