„Euratom“ anksčiau reiškė susirūpinimą dėl to, kad Rusija bus vienintelė kuro tiekėja, ir grasino blokuoti 12,5 mlrd. eurų projektą.
Vengrijos premjero Viktoro Orbano administracijos vadovas Janosas Lazaras šį susitarimą pavadino „istorine gaire“.
Tačiau jis nurodė, kad derybos su Europos Komisija, kuri yra pagrindinė ES vykdomosios valdžios institucija, tikriausiai tęsis dar kelis mėnesius, kad būtų išsklaidyti būgštavimai dėl konkurencijos ir pirkimų.
Vengrija pernai su Rusijos valstybine atominės energetikos įmone „Rosatom“ pasirašė susitarimą dėl Pakšo atominės jėgainės plėtros pastatant du 1 200 megavatų galios reaktorius.
Vengrija pernai su Rusijos valstybine atominės energetikos įmone „Rosatom“ pasirašė susitarimą dėl Pakšo atominės jėgainės plėtros pastatant du 1 200 megavatų galios reaktorius. Projektą numatyta finansuoti gavus 10 mlrd. eurų paskolą iš Maskvos.
Pirminiame susitarimo variante buvo numatyta, kad Rusija kurą naujiems reaktoriams tiektų 20 metų.
Ši sutartis buvo laikoma ženklu, kad premjero V.Orbano pastangomis Budapeštas stiprina ryšius su Kremliumi, o tai kelia didžiulį nerimą ES, tvyrant įtampai dėl konflikto Ukrainoje.
„Ši sutartis yra susijusi su Europos energijos tiekimo saugumu, su Vengrijos energetine nepriklausomybe, siekiu mažinti priklausomybę nuo dujų, o ne su tapimu labiau priklausomais nuo Rusijos“, - sakė J.Lazaras.
Reaktorių statybą numatyta pradėti 2018 metais.