Jeigu projektas bus įgyvendintas taip, kaip planuojama, 6,2 mlrd. JAV dolerių vertės dujotiekiu į Europą bus tiekiamos dujos iš Izraelio ir iš Kipro jūroje neseniai aptikto telkinio.
Tel Avive surengtoje bendroje spaudos konferencijoje keturių valstybių energetikos ministrai ir už klimato politiką ir energetiką atsakingas Europos Komisijos (EK) narys Miguelis Arias Canete patvirtino esantys pasiryžę įgyvendinti projektą.
Galimybių studijos jau buvo užbaigtos, pareiškė ministrai. Tačiau statybos darbai dar kelerius metus nebus pradėti. Šiuo metu manoma, kad dujos dujotiekiu galėtų būti pradėtos tiekti 2025 metais.
„Tai bus ilgiausias ir giliausias povandeninis dujotiekis pasaulyje“, – pareiškė Izraelio energetikos ministras Yuvalis Steinitzas.
Per kelerius pastaruosius metus išgauti dujas savo jūriniuose telkiniuose pradėjo ir Izraelis, ir Kipras.
Šios šalys savo dujas nori tiekti į Europą, kuriai tai leistų sumažinti priklausomybę nuo rusiškų dujų.
Pasak M.A.Canete, naujasis dujotiekis leistų sumažinti priklausomybę nuo Rusiją ir Vokietiją jungiančio dujotiekio „Nord Stream“.
„Dujotiekis „Nord Stream“ tikrai nedidina tiekimo saugumo“, – pareiškė jis.
„Kipras ir Izraelis yra labai patikim tiekėjai“, – pažymėjo Komisijos narys.
„Mes itin vertiname dujų tiekimą iš šio regiono. Šis svarbus mūsų dujų tiekimo šaltinis gali padėti įgyvendinti mūsų strategiją, pagal kurią siekiame įvairinti šaltinius, maršrutus ir tiekėjus, – pareiškė M.A.Canete. – Tai dujotiekis, kuris vienija ir kurį visapusiškai rems visi Europos Sąjungos nariai.“