„Klientams nebereikia pateikti leidimo plėtoti elektros gamybos pajėgumus ir leidimo gaminti. Tai leido sutrumpinti ne tik procedūrų laiką, bet ir prijungimo trukmę“, – pranešime sakė ESO Tinklų vystymo tarnybos vadovas Ovidijus Martinonis.
Gegužę-lapkritį prijungta per 1,8 tūkst. saulės elektrines įsirengusių klientų, tuo metu per 2015-2018 metus – apie 1,1 tūkst.
Nuo spalio visi gaminantys vartotojai gali įsirengti iki 500 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, o iki 30 kW galios elektrinėms nebereikia beveik jokių leidimų.
Daugiabučių gyventojai nuo spalio taip pat gali lengviau įsirengti saulės elektrines bei gaminti elektrą nuotoliniu būdu. Nuo kitų metų jie galės pretenduoti ir į ES paramą, kokią dabar gauna individualių namų savininkai.
Spalį startavo ir visiems šalies namų ūkiams prieinama nutolusių saulės jėgainių platforma „Ignitis saulės parkai“.
Nuo liepos pradžios taip pat pradėtas taikyti diferencijuotas elektrinių prijungimo prie elektros tinklų mokestis. Iki tol visą mokestį mokėjo visi saulės elektrines įsirengiantys vartotojai.
Be to, nuo 100 megavatų (MW) iki 200 MW padidinta gaminančių vartotojų leidžiamų įsirengti elektrinių suminė galia paskirstant po 100 MW buitiniams ir nebuitiniams vartotojams.