Šios operacijos Norvegijos vandenyse, kurioms reikalingos didžiulės atviroje jūroje sukonstruotos platformos ir tūkstančius metrų po vandeniu esantys šuliniai, nuo pat karo Ukrainoje pradžios padėjo europiečiams šildyti savo namus ir gaminti elektros energiją.
Praėjusiais metais Rusijai sumažinus gamtinių dujų eksportą, Norvegija jį padidino ir dabar yra pagrindinė Europos degalų tiekėja. Norvegija taip pat tiekia didesnius naftos kiekius savo kaimynėms, pakeisdama rusišką naftą, kuriai taikomas embargas.
„Karas ir visa energetikos situacija parodė, kad Norvegijos energetika yra nepaprastai svarbi Europai“, – sakė Norvegijos naftos akcijas valdančios valstybinės bendrovės „Petoro“ generalinė direktorė Kristin Fejerskov Kragseth.
„Mes visada buvome svarbūs, – pridūrė ji, – bet galbūt to nesuvokėme.“
Norvegija – 5,5 mln. gyventojų turinti šalis, kurioje energija sudaro apie trečdalį ekonominės produkcijos ir kurioje, panašiai kaip Saudo Arabijoje, vyriausybei priklauso ne tik naftos ir dujų telkiniai, bet ir dideli juos eksploatuojančių įmonių akcijų paketai – puikiai suvokia savo naujai įgautą statusą.