Pagal Europos Vadovų Tarybos siūlomą ES daugiamečio biudžeto projektą numatoma įkurti atskirą branduolinių elektrinių Lietuvoje, Bulgarijoje ir Slovakijoje uždarymo programą. Ignalinos AE uždarymui 2014–2020 m. laikotarpiu numatoma skirti apie 400 mln. eurų dabartinėmis kainomis. Svarstomas reglamentas, kurio projektui pritarė 52 komiteto nariai, prieš nebalsavo niekas, o susilaikė 6, nekeičia šio lėšų kiekio, tačiau nustato principus, kaip šios lėšos turės būti leidžiamos ir prižiūrimos. Visas Parlamentas dėl jo ketina balsuoti gegužės mėn. Pagal konsultavimosi procedūrą EP nuomonė šiuo klausimu yra patariamoji ES Tarybai.
„Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimas yra ilgalaikio pobūdžio ir sukelia Lietuvai ypatingal didelę finansinę naštą, neatitinkančią jos dydžio ir ekonominių pajėgumų“, – pažymi europarlamentarai. Kitaip negu Europos Komisija, jie rekomenduoja Ignalinos AE uždarymo finansavimo teisiniu pagrindu laikyti ne Euratomo sutartį (pastarąją siūloma taikyti Bulgarijai ir Slovakijai), o Lietuvos stojimo į ES sutarties 4 protokolą, kuris leistų prireikus pratęsti ES paramą ir po 2020 m. Valstybės turės stengtis pritraukti bendro finansavimo lėšų iš kitų šaltinių, pažymima reglamento projekte.
Finansavimą siūloma suteikti su sąlyga, kad per šiuos metus Lietuva, Bulgarija ir Slovakija perkels į savo teisę ES Tarybos direktyvas dėl branduolinės saugos bei dėl panaudoto branduolinio kuro ir radioaktyviųjų atliekų tvarkymo, taip pat parengs branduolinių reaktorių eksploatavimo nutraukimo finansavimo planus ir juose aiškiai nurodys finansavimo šaltinius.
Europos Komisija užtikrins AE eksploatavimo nutraukimo raidos kontrolę ir atliks jos vertinimus, pagal kuriuos paramos dydis galės būti persvarstytas. Nors finansine atsakomybe už atominių elektrinių uždarymą Lietuva, Bulgarija ir Slovakija turi dalintis su visa ES, galutinė atsakomybė už jų eksploatavimo nutraukimą tenka pačioms valstybėms, pažymima reglamento projekte.