Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Fortum Klaipėda“ jėgainėje – pirmieji bandymai

Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) iškilusi termofikacinė UAB „Fortum Klaipėda“ jėgainė antradienį pradėjo pirmuosius bandymus deginant biokurą. Šiuos bandymus pradėti leido sausio 14 dieną gautas Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimas. Išbandžius jėgainę biokuru, bus pereita prie paskutinio jėgainės bandymo etapo, kuriame kaip kuras bus naudojamos komunalinės ir pramoninės atliekos iš Klaipėdos regiono.
Termofikacinė jėgainė.
Vizualizacija: termofikacinė jėgainė. / PST nuotr.

Pasak „Fortum Klaipėda“ direktoriaus Juozo Donielos, jėgainės paleidimo darbai vykdomi laiku. „Šiandien pradedame gaminti šilumą degindami biokurą, o per artimiausią mėnesį išbandysime ir pramonines atliekas. Bandymų metu šiluma bus tiekiama į „Klaipėdos energijos“ tinklus. Jau dabar galime pasidžiaugti ir pažymėti, kad „Fortum Klaipėda“ gaminama šilumos energija bus apie 10% pigesnė, negu pagaminta „Klaipėdos energijos“ įrenginiuose. Vasario mėnesį numatyta pradėti ir elektros energijos gamybą“ – pažymėjo Juozas Doniela. 

Naujoji termofikacinė jėgainė šilumą parduos AB „Klaipėdos energija“ ir tieks į Klaipėdos miesto centralizuotą šilumos tiekimo sistemą. Elektros energija bus tiekiama į bendrą Lietuvos energetinį tinklą. Jėgainės elektrinė galia – 20 MW, šiluminė – 50 MW ir papildomi 13 MW, kurie bus gaunami iš išeinančių dūmų žiemos laikotarpiu panaudojant kondensatorių. Jėgainė per metus pagamins apie 140 GWh elektros energijos ir apie 400 GWh šilumos energijos, t.y. maždaug 40 proc. Klaipėdos šilumos vartotojams reikalingo šilumos kiekio.

Naujoji Klaipėdos jėgainė, kurioje kurui bus naudojamos atliekos, pirmasis toks objektas Baltijos šalyse. Kaip teigiama bendrovės pranešime spaudai, atliekų panaudojimas energijos gamybai – šiuolaikiškas ir ekologiškas atliekų problemos sprendimo būdas, išsprendžiantis sąvartynų, energetinės priklausomybės, energijos išteklių kainų ir kitas problemas. Europoje yra daugiau nei 400, Prancūzijoje apie 130, Skandinavijoje – daugiau nei 50 tokio tipo jėgainių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos