„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Gazprom“ svarsto apie nuolaidų suteikimą Europos dujų vartotojams

Rusijos naftos koncernas „Gazprom“ svarsto galimybę Europai pasiūlyti naujas nuolaidas, siekdamas išvengti kaltinimų dėl konkurencijos pažeidimų ir ilgos teisinės kovos, kuri kainuotų milijardus dolerių.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Mes nusipelnėme būti ne nubausti, o pagirti, nes „Gazprom“ kartu su savo partnere BASF sukūrė konkurenciją Europos rinkoje“, – praėjusią savaitę sakė „Gazprom“ vadovo pavaduotojas Aleksandras Medvedevas.

Už konkurenciją atsakinga Komisijos narė Margrethe Vestager pareiškė, jog priimant bet kokį sprendimą, bus atidžiai peržvelgti visi „Gazprom“ argumentai.

Už konkurenciją atsakinga Komisijos narė Margrethe Vestager pareiškė, jog priimant bet kokį sprendimą, bus atidžiai peržvelgti visi „Gazprom“ argumentai.

„Mes dirbsime su dokumentais ir su Komisija“, – sakė „Gazprom“ atstovas Sergejus Kuprianovas.

Analitikai tikisi, jog susitarimas bus pasiektas be ilgo ir brangaus bylinėjimosi teisme.

„Aš manau, kad susitarimas bus pasiektas“, – sakė „Sberbank“ analitikas Valerijus Nesterovas. Jo manymu, jei „Gazprom“ būtų pripažintas kaltu, tektų sumokėti iki 2 mlrd. eurų.

Pasak Briuselyje įsikūrusios tyrimų instituto „Bruegel“ analitiko Mario Mariniello, susitarimas būtų naudingas abiem pusėms.

„Abi šalys yra suinteresuotos pasiekti susitarimą be ilgos kovos teisme. Todėl tikriausiai yra didesnė tikimybė, kad bus susitarta, nors šiame etape jokios galimybės negali būti atmestos“, – sakė jis.

Europos Komisija apkaltino „Gazprom“, kuris Europos Sąjungai tiekia trečdalį dujų, piktnaudžiavimu padėtimi Rytų Europos rinkoje. 

Europos Komisija apkaltino „Gazprom“, kuris Europos Sąjungai tiekia trečdalį dujų, piktnaudžiavimu padėtimi Rytų Europos rinkoje. Komisija reikalauja, jog „Gazprom“ į kaltinimus atsakytų per dvylika savaičių.

„Gazprom“ kaltinimus neigia ir sako, kad jau buvo padarytos didelės nuolaidos. Tačiau koncernas pasirengęs išvengti brangios bylos, kuri galėtų dar labiau komplikuoti Maskvos ir Briuselio santykius.

ES siekia, kad „Gazprom“ kainas nustatytų remiantis Europos neatidėliotinų sandorių rinkos kainomis, o ne savo įprasta formule. 2014 metų pabaigoje tik 16 proc. koncerno sutarčių buvo pagrįstos neatidėliotinų sandorių rinkos kainomis.

„Gazprom“ atstovas, kuris nenorėjo atskleisti savo tapatybės, „Reuters“ sakė, jog įmonė svarsto galimybę pritaikyti šį skaičiavimo metodą didesniam skaičiui sutarčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs