Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

„Gazprom“ ir Japonijos „Mitsui“ pasirašė susitarimą dėl „Baltijos SGD“ projekto

Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ ir Japonijos korporacija „Mitsui“ pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą dėl gamtinių dujų skystinimo gamyklos Suomijos įlankos pakrantėje projekto „Baltijos SGD“ įgyvendinimo.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Scanpix“/„Sputnik“ nuotr.
Temos: 1 Gazprom

Dokumentą Vladivostoke vykstančio ekonomikos forumo metu pasirašė „Gazprom“ valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris ir „Mitsui“ direktorių tarybos pirmininkas Masamis Iijima.

„Gazprom“ ir „Mitsui“ vadovai taip pat aptarė kompanijų bendradarbiavimą pirmosios didelio pajėgumo Rusijoje gamtinių dujų skystinimo gamyklos „Sachalin-2“ projekte, taip pat bendradarbiavimo perspektyvas Tolimųjų Rytų rinkoje realizuojant SGD, pranešė „Gazprom“ spaudos tarnyba.

Gegužės mėnesį Sankt Peterburge vykusiame ekonomikos forume „Gazprom“ ir Nyderlandų bei Didžiosios Britanijos „Royal Dutch Shell“ pasirašė dar vieną susitarimą dėl „Baltijos SGD“ – dėl Rusijos technologinių standartų įrangai prioritetinio taikymo projektuojant ir statant šią gamyklą.

Vienas pirmųjų „Gazprom“ ir „Royal Dutch Shell“ pasirašytų susitarimų pagal šį bendrą projektą buvo dėl „Shell“ dujų skystinimo technologijos naudojimo būsimoje gamykloje.

„Baltijos SGD“ įgyvendinimo terminai jau buvo atidedami tris kartus. Iš pradžių planuota, kad gamykla pradės veikti 2020 metais, o pagal dabartinius planus projektas turėtų būti užbaigtas 2022-2023 metais.

10-15 mln. tonų metinio pajėgumo dujų skystinimo gamykla būtų orientuota į Europos, Artimųjų Rytų, Pietų Azijos ir Pietų Amerikos rinkas, o nedideliais laivais jos produkcija būtų tiekiama ir į terminalus Baltijos jūros pakrantėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos