„Dėl Kanadoje, Europos Sąjungoje ir Britanijoje galiojančių sankcijų režimų, taip pat dėl dabartinės padėties, susijusios su „Siemens“ (turbinų gamintojos) sutartiniais įsipareigojimais, pristatymas yra neįmanomas“, – teigiama „Gazprom“ pareiškime.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas anksčiau trečiadienį apkaltino Rusiją, kad ši blokuoja šios turbinos pristatymą.
Šis agregatas yra „prieinamas ir veikiantis“, sakė O.Scholzas, stovėdamas šalia turbinos per vizitą jas gaminančioje įmonėje „Siemens Energy“.
„Nėra jokios priežasties, kodėl šis pristatymas negalėtų įvykti“, – pridūrė kancleris.
Anot jo, yra gauti „visi leidimai“, reikalingi turbinai išvežti iš Vokietijos į Rusiją.
Vamzdyno operatoriams tereikia pasakyti, kad „jie nori gauti šią turbiną, ir pateikti muitinės informaciją, reikalingą išvežimui į Rusiją“, aiškino O.Scholzas.
Nugabenti agregatą į Rusiją būtų „išties lengva“, pridūrė jis.
„Gazprom“ teigė, kad buvo priversta sumažinti dujų tiekimą „Nord Stream 1“ vamzdynu, nes buvo vėluojama grąžinti turbiną iš Kanados, kur buvo atlikti jos techninės priežiūros darbai.
Vokietija, labai priklausoma nuo rusiškų dujų, savo ruožtu tvirtino, kad sprendimas sumažinti tiekimą buvo politinis.
Tiekimas Baltijos jūros dugnu nutiestu vamzdynu liepos pabaigoje buvo sumažintas iki maždaug 20 proc. dujotiekio pajėgumų, „Gazprom“ sustabdžius vieną iš dviejų tebeveikiančių turbinų dėl „variklio techninės būklės“.
Maskvai vasario pabaigoje pradėjus karinę invaziją į Ukrainą Vokietija stengiasi panaikinti priklausomybę nuo importuojamų rusiškų energijos išteklių.