„Gazprom“ pranešime teigiama, kad eksportas į šalis, nepriklausančias Nepriklausomų valstybių sandraugai (NVS), 2022-aisiais siekė 100,9 mlrd. kubinių metrų, palyginti su 185,1 mlrd. kubinių metrų 2021 metais.
Anksčiau Europa buvo pagrindinė „Gazprom“ eksporto rinka, tačiau tiekimas buvo smarkiai sumažintas atsakant į Vakarų šalių sankcijas, įvestas Maskvai įsiveržus į Ukrainą.
„Gazprom“ generalinis direktorius Aleksejus Mileris pareiškė, kad bendrovė šiais metais didino tiekimą į Kiniją, tačiau smulkesnės informacijos apie tiekiamus kiekius nepateikė.
„Nuo sausio 1 dienos pasieksime iš esmės naują dujų tiekimo Kinijai lygį“, – sakoma A.Milerio pranešime.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusį mėnesį atidarė Kovyktos gamtinių dujų telkinį Rytų Sibire, leisiantį Rusijai padidinti dujų eksportą į Kiniją.
Rusija neturi dujotiekių, kuriais būtų galima transportuoti dujas iš Vakarų Sibiro ir Arkties dujų telkinių – juose esančios dujos buvo tiekiamos į Europą – į Kiniją, tačiau maždaug prieš dešimtmetį ėmėsi pastangų plėtoti naujus telkinius ir tiesti dujotiekį „Sibiro galia“, kad juo būtų tiekiamos dujos į sparčiai besiplečiančią rinką.
Pirmasis dujotiekis „Sibiro galia“ pradėtas eksploatuoti dar 2019 metų pabaigoje, o juo gabenamos dujos iš Rytų Sibiro į Kiniją.
Maskva planuoja nutiesti dujotiekį „Sibiro galia 2“ ir tai yra dar vienas ženklas, kad Rusijos žvilgsnis krypsta į Kiniją Vakarų sankcijų akivaizdoje.
Praėjusią savaitę vykusioje konferencijoje A.Mileris pripažino, kad 2022-ieji „Gazprom“ buvo „labai, labai sunkūs“ metai.
Jis atkreipė dėmesį į „visišką pokytį energetikos rinkose“, kurį paskatino sankcijos.
„Gazprom“ tenka 11 proc. pasaulio gamtinių dujų gavybos, bendrovė turi didžiausias dujų atsargas pasaulyje.