„Numatytas vizitas į Turkiją. Darbotvarkėje – ir „Turkish Stream“ projektas“, – žurnalistams sakė „Gazprom“ pirmininko pavaduotojas ir antrinės eksporto įmonės vadovas A.Medvedevas.
Maskva ekonominį ir prekybinį bendradarbiavimą su Ankara geram pusmečiui buvo įšaldžiusi.
Dėl „Turkish Stream“ projekto derybų atnaujinimo sutarta per šio mėnesio pradžioje Sankt Peterburge vykusį Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano susitikimą.
Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas netrukus pareiškė, jog pirmoji „Turkish Stream“ pirmoji gija gali būti nutiesta antrąjį 2019 metų pusmetį.
Jo žodžiais, kol kas planuojamas tik vienos, Turkijos rinkai skirtos dujotiekio gijos tiesimas, o antrajai gijai, kuri būti skirta dujų tranzitui į Pietų Europą, reikalingos Europos Komisijos garantijos.
Maskva ekonominį ir prekybinį bendradarbiavimą su Ankara geram pusmečiui buvo įšaldžiusi po pernai lapkritį Turkijos pasienyje įvykusio incidento, kai buvo numuštas Rusijos karinis orlaivis.
2014 metų pabaigoje Kremlius, apkaltinęs Europos Komisiją dirbtinai trukdžius tiesti dujotiekį „South Stream“ per Juodąją jūrą į Bulgariją, aplenkiant Ukrainą, anonsavo keturių gijų dujotiekio „Turkish Stream“ projektą, kuriuo į Turkiją ir toliau – per Graikiją, Makedoniją, Serbiją, Vengriją iki Baumgarteno dujų skirstymo centro Austrijoje – per metus būtų tiekiama 63 mlrd. kubinių metrų dujų.
Vėliau „Gazprom“ planuojamą dujotiekio „Turkish Stream“ pajėgumą sumažino perpus iki 32 mlrd. kubinių metrų per metus, prieš tai pristatęs per Baltijos jūrą nuteisto dujotiekio „Nord Stream“ plėtros planus.
„Gazprom“ jau yra pasirengęs „Turkish Stream“ projekto įgyvendinimui – nutiesti didelio pralaidumo magistraliniai vamzdynai iki Juodosios jūros dujomis naujam eksporto dujotiekiui aprūpinti.