Abiejų rūšių naftos kainos yra pasiekusios aukščiausius nuo 2014 metų rudens lygius, o jų kainų skirtumas toliau didėja ir tai rodo didelę naftos paklausą Europoje ir Azijoje.
Liepos mėnesio ateities sandorių „Brent“ rūšies naftos kaina Londono biržoje „ICE Futures“ nuo ketvirtadienio sesijos pradžios paūgėjo 0,08 JAV dolerio, arba 0,1 proc., iki 79,36 JAV dolerio už barelį.
O liepos mėnesio ateities sandorių WTI rūšies naftos kaina Niujorko prekių biržoje (NYMEX) ūgtelėjo 0,22 JAV dolerio, arba 0,31 proc., iki 71,71 JAV dolerio už barelį.
Trečiadienį „Brent“ pabrango 0,85 JAV dolerio, arba 1,1 proc., o WTI – 0,18 JAV dolerio, arba 0,3 procento.
JAV energetikos departamento paskelbtais duomenimis, šalies komercinės naftos atsargos per savaitę iki gegužės 11 dienos sumažėjo 1,4 mln. barelių iki 432,4 mln. barelių. Tuo tarpu „S&P Global Platts“ apklausti analitikai prognozavo, kad šios atsargos sumažės vidutiniškai 2,3 mln. barelių.
Benzino atsargos per savaitę sumažėjo 3,79 mln. barelių, o distiliatų – 92 tūkst. barelių.
Tuo tarpu naftos gavyba JAV padidėjo 20 tūkst. barelių per dieną iki 10,723 mln. barelių per dieną.
JAV naftos eksportas praėjusią savaitę padidėjo nuo 1,877 mln. barelių per dieną savaitę anksčiau iki rekordinių 2,566 mln. barelių per dieną ir tai lėmė mažesnė WTI kaina, palyginti su Europos ir Artimųjų Rytų „juodojo aukso“ rūšių kainomis.
Pasak „Oil Price Information Service“ analitiko Tomo Klozos, dėl eksporto naftos atsargos sumažėjo 18 mln. barelių.
Rinkos dalyviai laukia savaitgalį Venesueloje įvyksiančių prezidento rinkimų. CNBC duomenimis, JAV vyriausybė šiai šaliai gali paskelbti sankcijas, jeigu nuspręs, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti.