„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Į Astravo atominę elektrinę atgabentas branduolinis kuras

Į Astravo atominę elektrinę atgabentas branduolinis kuras pirmajam reaktoriui, trečiadienį pranešė Baltarusijos energetikos ministerija.
Astravo atominė elektrinė
Astravo atominė elektrinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Į Baltarusijos AE statybos aikštelę atvyko branduolinį kurą atgabenęs sąstatas“, – teigiama pranešime.

Jame pažymima, jog „užtikrinta jėgainės patalpų, įrangos, sistemų ir elementų būtina techninė parengtis, personalas parengtas saugiam šviežio branduolinio kuro tvarkymui“.

„Pagal techninį reglamentą Baltarusijos AE specialistai kartu su generaliniu rangovu užtikrins kuro priėmimą ir įvedimo kontrolę“, – praneša ministerija.

Kaip jau buvo skelbta Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas („Gosatomnadzor“) praėjusio mėnesio pabaigoje išdavė Astravo AE leidimą priimti šviežią branduolinį kurą pirmajam reaktoriui.

„Gosatomnadzor“ Astravo AE parengtį branduolinio kuro priėmimui tikrino vasario-kovo mėnesiais.

Balandžio viduryje Baltarusijos energetikos ministras Viktoras Karankevičius pranešė, jog Astravo AE pirmojo reaktoriaus „fizinis įjungimas“ numatytas liepos mėnesį, o prijungimas prie Baltarusijos energetikos sistemos – „kažkuriuo metu tarp rugsėjo ir spalio“.

Priežasčių, dėl kurių teko dar kartą atidėti pirmojo reaktoriaus įjungimą, V.Karankevičius nenurodė.

Pirmosios branduolinės jėgainės Baltarusijoje įjungimas jau daug kartų buvo atidėliojamas. Pagal pradinius Astravo AE projekto planus, pirmasis iš dviejų reaktorių turėjo pradėti veikti 2018-ųjų lapkritį, bet tai buvo nukelta į praėjusių metų vidurį, po to – į rudenį, vėliau – į šių metų sausį. Neilgai trukus terminas buvo išplėstas iki antrojo šių metų ketvirčio pradžios.

Antrasis branduolinės jėgainės reaktorius būtų įjungtas praėjus maždaug vieneriems metams nuo pirmojo reaktoriaus veiklos pradžios.

Astravo AE stato Rusijos valstybinė branduolinės energetikos korporacija „Rosatom“. Jėgainė turės du rusiško VVER projekto reaktorius, kurių kiekvieno galia – 1200 megavatų. Jėgainės statyba finansuojama Rusijos valstybine paskola.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs