„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Įdiegti sprendimai Subačiaus terminale leis atsisakyti iškastinio kuro šildymui

Bendrovės „Klaipėdos nafta“ (KN) valdomame Subačiaus skystųjų energijos produktų terminale įrengta moderni, aplinkai draugiška šildymo sistema, kuri pakeitė iki šiol patalpų šildymui naudotus skysto kuro katilus. Planuojama, kad kartu su jau anksčiau terminalo teritorijoje įrengta 300 kW galios saulės jėgaine, naujoji šildymo sistema komplekso šiltnamio efektą sukeliančių dujų metines emisijas leis sumažinti perpus. KN investicijos į šildymo sistemą siekė 150 tūkst. eurų, o į saulės jėgainę beveik – 210 tūkst. eurų.
Dainiaus Kreivio vizitas „Klaipėdos naftoje“
„Klaipėdos nafta“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Iš viso Subačiaus naftos terminale įrengti oras-vanduo šilumos siurbliai, kurių suminė šiluminė galia yra 191,52 kW, ir oras-oras šilumos siurbliai, kurių suminė šiluminė galia siekia 39,9 kW. A+++ energinio naudingumo klasės įrenginiai leis terminalo patalpas šildyti efektyviau ir darant mažesnį poveikį aplinkai, o šildymo išlaidas sumažinti trečdaliu. Oras-vanduo ir oras-oras šilumos siurbliai yra laikomi efektyviausiais šildymo sprendimais.

Šiemet terminalo teritorijoje jau veikia ir saulės jėgainė, kurios saulės modulių paviršių plotas sudaro apie 3.000 kv. m. Tai leidžia patenkinti Kupiškio rajone veikiančio skystųjų energijos produktų terminalo elektros poreikį, įskaitant naujosios šildymo sistemos aprūpinimą energija. Saulės jėgainė terminalo metines anglies dvideginio emisijas leis sumažinti beveik 130 t. Tai prilygsta apie 4500 medžių iš atmosferos per metus sugeriamam CO2 kiekiui. Bendrai įdiegti sprendimai leido pereiti prie atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo šildymo reikmėms Subačiaus skystųjų energijos produktų terminale.

KN savo strategijoje iki 2050 m. yra užsibrėžusi siekį, kad KN veikla iki 2050-ųjų taptų visiškai neutrali klimatui, iki 2030-ųjų planuojant veiklos emisijas mažinti daugiau nei 30 procentų, ir apie 70 proc. iki 2040 metų.

„Subačiaus terminalo veikloje siekiame KN strategijoje brėžiamo tikslo – transformuoti savo veiklą taip, kad netrukus taptume visiškai iškastinio kuro nenaudojančiu terminalu. Nuosekliai diegiame sprendimus, kurie leistų sumažinti terminalo energijos kaštus ir su energijos kainų svyravimais susijusias rizikas, didintų mūsų veiklos energetinį efektyvumą ir prisidėtų siekiant kuo mažesnio poveikio klimatui“, – sako Subačiaus terminalo vadovas Arnoldas Būga.

Efektyvios šildymo sistemos ir saulės jėgainės įrengimas Subačiaus skystųjų energijos produktų terminale finansuotas pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros priemonę „Juridinių asmenų investicijoms į iškastinio kuro naudojimo pakeitimą ar mažinimą ir (ar) atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą“.

Pagrindinė Subačiaus skystųjų energijos produktų terminalo paskirtis – ilgalaikis Lietuvos valstybės naftos produktų (degalų) saugojimas. Terminalas taip pat teikia naftos produktų krovos ir saugojimo paslaugas privatiems klientams ir įmonėms. Talpyklų parką sudaro 66 talpyklos, kurių bendras tūris – 338 tūkst. kub. m. Terminalą taip pat sudaro geležinkelio estakada, kurioje vienu metu galima aptarnauti 14 vagonų cisternų, moderni autocisternų pildymo aikštelė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“