Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Institucijos pešasi – kainos kyla?

Dideles energijos išteklių kainas Lietuvoje lemia ne infrastruktūros, bet tarpinstitucinio bendradarbiavimo stoka, mano Lietuvos verslo ir darbdavių konfederacijos Verslo ir politikos komiteto pirmininkas Alvydas Žabolis.
Gazprom
Dujos / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Rinka nėra tik fizinė infrastruktūra, bet ir reguliacinė, ir įstatyminė infrastruktūra. Tie elektros sutrikimai, kainų iššokimai nėra pavyzdys, kad mums trūksta jungčių, nes ir esant tom jungtim galėtų būti tokia situacija. Tai yra nepakankamas institucijų bendradarbiavimas ir žinybiškumas“, – Žinių radijo laidoje „Akiratyje-energetika“ trečiadienį sakė A. Žabolis.

Pasak jo, Vyriausybės uždavinys yra pasiekti, kad Lietuva neturėtų mokėti brangiau už energijos išteklius nei kitos Europos šalys:

„Vyriausybė turi prisiimti įsipareigojimus, kad siektina kaina turėtų būti dabar Šiaurės rinkoje esama kaina, kuri pramonės vartotojus tenkina ir yra objektyvi. Tai reiškia, kad mes nesame mažiau konkurencingi negu tos rinkos. Kitas uždavinys – kaina niekuomet negali būti aukštesnė nei iš mūsų iškastinio kuro gaminamos energijos.“

Vis dėl to, valdžiai susitarti ir mažinti kainas, pasak A. Žabolio, per daug sudėtinga:

„Žmogui net jau gatvėje suprantama, kad yra kova. Seimas, Vyriausybė, Prezidentūra – tai nėra Lietuva, tai yra 3 atskiros institucijos. Manau, kad čia yra didelė problema.“

A. Žabolio teigimu, Jungtinėse Amerikos Valstijose dujos kainuoja 3 kartus pigiau nei Europoje dėl JAV išnaudotos technologinės revoliucijos, leidusios, pavyzdžiui, išgauti skalūnų dujas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?