Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Iš SGD laivo nuomos Lietuvai bendrovė „Hoegh“ jau gavo 2 mln. eurų dividendų

Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivą „Independence“ Lietuvai nuomojanti Norvegijos kapitalo bendrovė „Hoegh LNG Lietuva“ pernai savo akcininkei, Jungtinėje Karalystėje registruotai bendrovei „Leif Hoegh“ už 2016 metus išmokėjo 2 mln. eurų dividendų.
Klaipėdos uostas
Klaipėdos uostas / A. Kubaičio nuotr.

Tai pirmas kartas, kai nuo 2014 metų pabaigos nuomojamas laivas davė jo savininkei naudos ne tik iš nuomos, bet ir dividendais.

Registrų centrui pateiktoje „Hoegh LNG Lietuva“ 2017 metų ataskaitoje nurodoma, kad pelno paskirstymo projektas už 2017 metus dar nebuvo parengtas. Praėjusių metų pabaigoje įmonė turėjo sukaupusi 3,2 mln. eurų nepaskirstytojo pelno.

Pernai „Hoegh LNG Lietuva“ gavo 49,564 mln. eurų pajamų – 2,4 proc. mažiau nei 2016 metais (50,785 mln. eurų), jos grynasis pelnas padidėjo 1,1 proc. iki 1,859 mln. eurų.

Pagrindinė „Hoegh LNG Lietuvos“ veikla yra 170 tūkst. kubų SGD talpos „Independence“ nuoma „Klaipėdos naftai“ pagal ilgalaikę sutartį.

Lietuvos Vyriausybė šiemet žada apsispręsti, ką daryti su SGD laivu-saugykla po 2024 metų, kai baigiasi jo nuomos sutartis.

Balandį pristatyta tarptautinės konsultacijų bendrovės „Poyry Management Consulting“ studija parodė, kad daugiausiai naudos Lietuva gautų, išpirkusi SGD laivą-saugyklą, o kiek mažesnę naudą Lietuva gautų pratęsusi nuomos sutartį dar 20-čiai metų.

Skaičiuojama, kad jo išpirkimo kaina gali svyruoti nuo 121 mln. iki 160 mln. eurų. Tačiau konkreti laivo išpirkimo kaina sutartyje su „Hoegh LNG“ yra konfidenciali.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos