Japonijoje teisiami buvę Fukušimos AE operatorės vadovai

Trys buvę katastrofą išgyvenusios Fukušimos atominės elektrinės (AE) operatorės – įmonės TEPCO – vadovai penktadienį stojo prieš teismą.
Darbuotojai prie radioaktyvaus vandens saugyklų.
Darbuotojai prie radioaktyvaus vandens saugyklų. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jie kaltinami tuo, kad 2011 metais nesiėmė būtinų prevencinių priemonių saugumui užtikrinti, nors buvo įspėta apie artėjantį cunamį ir galimą jo grėsmę elektrinei.

Tačiau buvęs „Tokyo Electric Power“ (TEPCO) valdybos pirmininkas, 77 metų amžiaus Tsunehisa Katsumata, ir buvę viceprezidentai – 66 metų amžiaus Sakae Muto bei 71 metų amžiaus Ichiro Takekuro – atmeta kaltinimus profesiniu aplaidumu. Jie teigia negalėję nuspėti cunamio masto ir užkirsti kelio padariniams.

„Kai prisimenu tą laiką, iki šiol galvoju, kad buvo neįmanoma nuspėti šios avarijos. Tikiu, kad tai man neužtraukia jokios baudžiamosios atsakomybės už tai, kas įvyko“, – pareiškė S. Muto.

Tuo tarpu prokuroras teisme pažymėjo, kad trys kaltinamieji galėjo susipažinti su visa informacija ir tyrimais, kuriuose buvo įvertinta cunamio rizika.

„Jeigu jie būtų tinkamai įvykdę savo pareigas užtikrinti saugumą, šios avarijos nebūtų įvykę“, – pareiškė jis.

Tai pirmasis Japonijoje teismo procesas, kuriame turi būti nustatyta, ar TEPCO vadovybė kalta dėl to, kad AE katastrofai nebuvo užkirsta kelio.

Jeigu kaltinamieji bus nuteisti, jiems gali būti skirta iki 5 metų laisvės atėmimo bausmė arba iki 1 mln. jenų (9 tūkst. JAV dolerių) bauda.

2011 metų kovą prie Japonijos šiaurės-rytų pakrantės įvyko žemės drebėjimas, sukėlęs cunamį, kuris, be kita ko, sukėlė avariją Fukušimos atominėje elektrinėje.

Ši branduolinė krizė vadinama didžiausia po Černobylio atominės elektrinės katastrofos 1986 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai