JAV tapo mažiau priklausoma nuo OPEC kartelio, kuris išgauna apie trečdalį naftos pasaulyje, dėl hidraulinio ardymo, kuris padėjo padidinti JAV vietinę gavybą iki maždaug 9 mln. barelių per dieną – aukščiausio lygio nuo pat praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio vidurio.
Rugpjūtį OPEC dalis JAV žalios naftos importe krito iki 40 proc. Tai žemiausias lygis nuo pat 1985 metų. Piko metais – 1976-aisiais – OPEC tiekė JAV 88 proc. suvartojamos naftos.
Sumažėjęs JAV apetitas naftai reiškia, kad naftos gavybos šalys Viduriniuosiuose Rytuose, Vakarų Afrikoje ir Lotynų Amerikoje dabar gręžiasi į Aziją. Tačiau, nepaisant dėl skalūnų mažėjančios JAV priklausomybės, valstybė vis tiek išlieka didžiausia naftos importuotoja po Kinijos.
Skalūnų revoliucijos įtaka OPEC narėms yra skirtinga. Skaudžiausiai ji paveikė tokias valstybes kaip Alžyras ir Libija, o, pavyzdžiui, Saudo Arabija ir Venesuela išlaiko stiprias pozicijas. Nigerija, išgaunanti maždaug tokios pačios kokybės naftą kaip Šiaurės Dakota, yra didžiausia JAV skalūnų revoliucijos auka.
Kai kurie analitikai argumentuoja, kad skalūnų revoliucija kelia grėsmę Saudo Arabijos ir kitų Viduriniųjų Rytų naftos išgavėjų dominavimui pasaulyje, kuriuo jie džiaugėsi pastarąjį amžių.