Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

JK kariuomenė nuo pirmadienio prisidės sprendžiant degalų tiekimo krizę

Jungtinės Karalystės kariuomenė nuo pirmadienio pradės gabenti kurą į šalies degalines, padėdama spręsti besivystančią krizę, kai dėl sunkvežimių vairuotojų trūkumo sutriko degalų tiekimas, o krizę dar labiau paaštrino pirkėjų panika, penktadienį pranešė vyriausybė.
Didžiosios Britanijos kariai
Didžiosios Britanijos kariai / Reuters/Scanpix nuotr.

„Beveik 200 kariuomenės autocisternų darbuotojų, iš jų 100 vairuotojų, bus pirmadienį pasitelkti teikti laikiną pagalbą kaip dalis vyriausybės platesnio masto veiksmų, skirtų toliau mažinti spaudimą degalinėms ir spręsti didelių krovininių transporto priemonių vairuotojų trūkumą“, – sakoma vyriausybės pranešime.

Nuo šios savaitės pradžios vairuotojai laukė ilgose eilėse prie degalinių, sparčiai tuštindami jų kuro atsargas, tvyrant didelei įtampai.

Vyriausybė sako, kad šią krizę nulėmė sunkvežimių vairuotojų stygius ir pirkėjų panikos pakurstyta beprecedentė paklausa.

Per kelias dienas degalų paklausa stabilizavosi, ir degalinių atsargos vėl pradėjo palaipsniui didėti, bet kai kuriose šalies dalyse tebejuntamas didelis stygius.

„Dėl šio sektoriaus milžiniškų pastangų per pastarąją savaitę matome tvarių ženklų, kad padėtis degalinėse lėtai gerėja“, – sakė verslo ministras Kwasi Kwartengas.

„Svarbu pabrėžti, kad JK nėra jokio nacionalinio degalų stygiaus ir kad žmonės turėtų toliau pirkti kurą kaip įprasta. Juo greičiau grįšime prie įprastų pirkimo įpročių, juo greičiau galėsime grįžti prie įprastos padėties“, – pridūrė jis.

Kariuomenės vairuotojai nuo savaitės pradžios buvo pasiruošę prireikus ateiti į pagalbą ir buvo specialiai apmokyti.

Tačiau vyriausybė jau pakeitė poziciją dėl griežtesnės imigracijos politikos po „Brexito“ ir suteikė užsieniečiams sunkvežimių vairuotojams galimybę gauti darbo vizas, kad būtų galima eliminuoti jų stygių.

Naftos bendrovės, įskaitant „Shell“, BP ir „Esso“, teigia, kad „JK naftos perdirbimo įmonėse degalų apstu“ ir tikisi, kad padėtis artimiausiu laiku normalizuosis.

Tačiau daugelyje šalies regionų degalų vis dar stinga, ir ši padėtis didina susirūpinimą dėl poveikio platesnei ekonomikai.

Kritikai kaltina vyriausybę neveiksnumu sprendžiant problemą dėl vairuotojų trūkumo. Britanijai sausį išstojo iš Europos Sąjungos daug užsieniečių vairuotojų išvyko iš Jungtinės Karalystės, o padėtį dar labiau pablogino koronaviruso pandemija.

Ši padėtis apsunkino ne vien degalų tiekimą, bet ir atvedė prie ištuštėjusių lentynų prekybos centruose, taip pat didina nuogąstavimus, kad prieš Kalėdas parduotuvėse gali pristigti maisto produktų ir žaislų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos