JT pranešime teigiama, kad dėl augančios temperatūros žmonių sveikata, maistas, namai atsidūrė pavojuje. Pastaraisiais dešimtmečiais klimato permainos jau padarė reikšmingą poveikį gamtai ir žmonėms.
Pasaulio meteorologijos organizacijos generalinis sekretorius Michelis Jarraud sakė, kad JT ataskaita apie klimatą yra parengta išanalizavus daugiau nei 12 tūkst. mokslinių studijų. Pasak jo, todėl dokumentas yra vienas rimčiausių mokslinių įrodymų, kokių tik įmanoma surinkti.
Ataskaitoje rašoma, kad gamtai poveikis bus padarytas jau per artimiausius 20–30 metų. Pavojuje yra Arkties vandenyno ledas ir koralų rifai. Temperatūrai pakilus 2 laipsniais, rizika dar padidės.
JT praneša, kad vandenynai taps labiau rūgštūs ir dėl to kils pavojus daugeliui rūšių.
Žemėje gyvūnai, augalai pradės migruoti į aukštesnes vietoves arba į polius, kai pakils temperatūra.
JT įspėja apie pavojus lauke dirbantiems žmonėms, pavyzdžiui, ūkininkams ir statybininkams.
Vis labiau klimato pokyčiai atsilieps ir žmonėms. Ypač yra pabrėžiamas maisto saugumas. Ryžių, kviečių ir kukurūzų nuostoliai iki 2050 metų užaugs iki 25 proc.
Daugelį regionų iki 2050 metų paveiks recesija ir žmonių skaičiaus augimas. Skaičiuojama, kad 2050 metais Žemėje gyvens apie 9 mlrd. žmonių.
Daug žuvų rūšių, kurios yra svarbus maisto šaltinis, taip pat migruos.
Žmonių mirtingumas išaugs dėl potvynių ir temperatūros. JT įspėja apie pavojus lauke dirbantiems žmonėms, pavyzdžiui, ūkininkams ir statybininkams.
Nairobio universiteto mokslininkė Maggie Opondo, padėjusi rašyti ataskaitą, įspėja, kad tokioms vietovėms kaip Afrika gresia dar didesnis skurdas.