Ką reikėtų žinoti norint pasirinkti su birža susietą planą?

Elektros energijos kainai mažėjant ir įsibėgėjant išmanių skaitiklių diegimui, vis daugiau žmonių pozityviai žvelgia į su birža susietus nepriklausomus elektros energijos tiekimo planus.
Nord Pool
Nord Pool / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė atsako, ką svarbiausia žinoti tokį planą norintiems išmėginti vartotojams, rašoma „Ignitis“ pranešime spaudai.

Vienas pagrindinių elektros energijos vartotojams kylančių klausimų, pastebi D.Bražiūnaitė, – kada geriausias metas išmėginti su biržą susietą planą. „Ignitis“ atstovė rekomenduoja nieko nelaukti ir su birža susietą planą pasirinkti jau dabar, kai elektros energijos kaina rinkoje gerokai sumažėjo.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./„Ignitis“
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./„Ignitis“

„Elektros energijos rinkoje stebimas atokvėpis, kuriam įtakos turi sumažėjusi dujų paklausa, sveika vėjo generacija ir sparčiai didėjantys atsinaujinančių išteklių pajėgumai Lietuvoje bei svetur. Šį metų ketvirtį kainos turėtų ir toliau mažėti, didesni svyravimai gali įvykti vasarą dėl pasikeitusių oro sąlygų ir dėl padidėjusio patalpų kondicionavimo išaugusio vartojimo. Jei visgi situacija rinkoje dėl kažkokių nenumatytų priežasčių drastiškai pasikeistų, bet kada galima fiksuoti elektros energijos kainą vieniems ar dviem metams“, – teigia D.Bražiūnaitė.

Dėl galimybės už elektros energiją mokėti rinkos kainomis ir nemažai sutaupyti, nuolat daugėja su birža susietus planus pasirinkusių vartotojų.

Vartotojai, norintys išmėginti su birža susietą planą, jį pasirinkti gali prisijungę prie savitarnos e.ignitis.lt, paskambinę telefonu arba atvykę į klientų aptarnavimo centrą, rašoma pranešime spaudai.

15min primena, kad su birža susietus planus siūlo ir kiti trys nepriklausomi tiekėjai – EGTO, „Elektrum Lietuva“ ir „Enefit“.

Pasirinkus planą „Išmanus – Mėnesinis“, elektros energijos įsigijimo kaina kinta kas mėnesį ir apskaičiuojama pagal vidutinę ataskaitinio mėnesio kainą „Nord Pool“ biržoje. Kitaip sakant, planas „Išmanus – Mėnesinis“ nereikalauja išmanios apskaitos ir vartotojo įsitraukimo.

Tuo metu pasirinkus su birža susietą planą „Išmanus – Valandinis“, reikalingas išmanus skaitiklis, kuris nuotoliniu būdu perduoda suvartojimo duomenis bei tinklo parametrus, ir didesnis vartotojo įsitraukimas.

Norėdamas sutaupyti, jis turėtų sekti elektros energijos kainą biržoje, stebėti, kada ji yra mažiausia, o kada didžiausia – kitos dienos elektros energijos kainų duomenys pateikiami iki 15:00 val. Lietuvos laiku. Pagal elektros energijos kainą rinkoje reikėtų koreguoti jos vartojimo įpročius, pavyzdžiui, nustatyti skalbimo mašiną ar įkrauti elektromobilį naktį, kai elektros energija yra pigiausia.

„Nors pasirinkus planą „Išmanus – Valandinis“ galima išties nemažai sutaupyti vartojant elektros energiją pigesnėmis valandomis, tačiau svarbu įsivertinti, ar pakaks įsitraukimo į kainų stebėjimą. Aišku, šią užduotį palengvina „Ignitis“ siūloma nemokama „EnergySmart“ programėlė, kuria galima stebėti ne tik elektros energijos kainų svyravimus, bet ir analizuoti elektros energijos suvartojimą, ar išmaniai įkrauti elektromobilį, kai algoritmai patys parenka pigiausias valandas jo įkrovimui“, – pataria D.Bražiūnaitė.

Norint, kad planas įsigaliotų nuo kito mėnesio, svarbu jį pasikeisti iki priešpaskutinės mėnesio dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai