Po pirmojo statybų etapo naujoji elektrinė elektra Uarzazatą galės aprūpinti praėjus trims valandoms nuo sutemimo, o paskutiniame etape iš saulės energijos gaunama elektra Maroko miestas galės džiaugtis net 20 val. per dieną.
Marokas siekia savo tikslo – iki 2020 m. 42 proc. elektros energijos pagaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
Ši elektrinė yra viena iš priemonių, kuria Marokas siekia savo tikslo – iki 2020 m. 42 proc. elektros energijos pagaminti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
Jungtinės Tautos dėl šios ambicijos negailėjo pagyrų Marokui, kadangi gerokai turtingesnė Didžioji Britanija 2020 m. iš atsinaujinančių energijos šaltinių sieks patenkinti 30 proc. savo energijos poreikių.
Už investuotojų iš Saudo Arabijos pinigus pastatyta saulės terminė elektrinė bus viena iš didžiausių pasaulyje. Elektrinės teritorijoje esantys veidrodžiai užims tokį pat plotą, kaip ir šalies sostinė Rabatas.
Šiaurės Afrikoje įsikūręs Marokas 98 proc. elektros energijos šiuo metu išgauna degindamas iš užsienio atvežamą iškastinį kurą.
Vis dėlto, šalies karalius Mohammedas VI buvo įkalbėtas, kad Maroko energetikos reikmėms gali būti panaudoti ir stiprūs Atlanto vandenyno vėjai, kalnų hidroenergija bei kaitri Saharos saulė.
Šiuo metu Marokas reikalingą elektros energiją importuoja iš Ispanijos, tačiau šalies inžinieriai nusiteikę optimistiškai ir tikisi, kad tam greitai ateis pabaiga.