„Genoil“ atstovas teigia, kad bendrovė pasiryžusi minėtą sumą investuoti į naftos telkinių infrastruktūros plėtrą. Nors kanadiečiai kalba apie veiklą visoje Rusijoje, tačiau pačiai pradžiai pasirinko Čečėniją, kurią gali pasiekti iki 15 mlrd. dolerių investicijų.
„Mūsų labai geri ryšiai su kinų investuotojais, esame pasiruošę investuoti į infrastruktūros plėtotę ir tikime, kad taip galima padidinti naftos gavybą Rusijoje“, – pažymėjo „Genoil“ atstovas.
„Grozneft“ direktorių tarybos pirmininkas Andrejus Gusakas „Vedomosti“ patvirtino, kad sutartis iš tiesų pasirašyta.
„Pirmiausiai pinigai keliaus į naftos telkinių plėtrą respublikoje, kad po to būtų sukurtas naftos perdirbimo kompleksas, kurio pajėgumas siektų 3 – 6 mln. tonų naftos“, – sakė A.Gusakas.
Po „Genoil“ išpublikuoto pranešimo spaudai apie planuojamas investicijas Rusijoje, įmonės akcijų vertė ūgtelėjo 9,4 proc.
Jo teigimu, vietovė šiai perdirbimo gamyklai jau išrinkta. Kanados įmonė taip pat neatmeta galimybės investuoti ir kituose šalies regionuose, o ypatingai „Genoil“ domino įvairios jau veikiančios naftos perdirbimo gamyklos.
Po „Genoil“ išpublikuoto pranešimo spaudai apie planuojamas investicijas Rusijoje, įmonės akcijų vertė ūgtelėjo 9,4 proc.
Kanados įmonė tvirtina turinti technologijas, leisiančias sunkią naftą perdirbti į kokybiškus naftos produktus bei pridūrė, kad jas sutarusi tiekti vienam klientui Artimuosiuose Rytuose.
Tiesa, „Vedomosti“ šaltiniai didžiuosiuose Rusijos naftos įmonėse pažymėjo, kad Čečėnijoje išgaunama nafta kaip tik yra lengva, todėl papildomos technologijos jos perdirbimui nėra reikalingos. Maža to, kai kurie pašnekovai Rusijos naftos versle teigia apie „Genoil“ anksčiau visai negirdėję.
Visgi, svarbu pažymėti, kad 2004 m. „Lukoil“ su „Genoil“ buvo sudariusi sutartį dėl Jaregskio naftos telkinio žvalgybos.
XX a. aštuntajame dešimtmetyje per metus Čečėnijoje buvo išgaunama apie 30 mln. tonų naftos per metus, o dešimtojo dešimtmečio pradžioje gavyba krito iki 3 – 4 mln. tonų.
Kaip rašo „Laisvosios Europos“ radijo interneto svetainė, oficiali Rusijos statistika skelbia, jog naftos gavyba Čečėnijoje stabiliai pradėjo augti nuo 2001 m. (750 tūkst. tonų per metus). Jau 2004 m. ji pasiekė 1,9 mln. tonų per metus, o 2006 m. siekė apie 2,1 mln. tonų.
Tačiau labai greitai gavybos apimtys vėl krito ir 2012 m. svyravo ties 1 mln. tonų per metus riba.