Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kas bus, jei laiku nepasirinkote elektros tiekėjo?

Patenkate į pirmąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą, tačiau dėl įvairių priežasčių negalėjote sudaryti sutarties su nepriklausomu elektros tiekėju iki gruodžio 10 dienos? Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila paaiškina, kas bus, jei sutartis su senuoju visuomeniniu tiekėju nutrūks, o naujas nepriklausomas elektros tiekėjas – vis dar nepasirinktas.
Elektra
Elektra / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Nepertraukiamą elektros tiekimą užtikrins ESO

Gyventojų, patenkančių į pirmąjį reformos etapą, sutartys su iki šiol elektrą tiekiančiu visuomeniniu tiekėju baigia galioti 2020 m. gruodžio 31-ą dieną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Ir nors kai kurie gyventojai baiminasi, kad sulig pasibaigusia sutartimi ir elektra nebeatitekės iki namų, ESO atstovas patikina, jog taip tikrai nenutiks: „Net ir pasibaigus sutarčiai su visuomeniniu tiekėju, gyventojai dėl elektros energijos tiekimo gali būti ramūs. Elektra ir toliau be jokių trikdžių ar apribojimų tekės iki namuose esančių šviestuvų, elektrinių virdulių, šaldytuvų, įkroviklių ir visų kitų buitinių prietaisų, be kurių šiuolaikinio gyvenimo jau nė nebeįsivaizduojame. Nutrūkus sutarčiai su visuomeniniu tiekėju ir laiku nepasirašius naujos sutarties su nepriklausomu energijos tiekėju, namų ūkį elektra aprūpins garantinis tiekėjas. Garantinio tiekimo paslaugą visoje Lietuvoje teiks ESO, kaip tai numatyta įstatyme“

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ nuotr./ESO Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila
Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ nuotr./ESO Paslaugų tarnybos direktorius Renaldas Radvila

Nespėjus laiku pasirašyti sutarties su nepriklausomu elektros tiekėju ir norint užsitikrinti garantinį tiekimą, pačiam gyventojui nereikia nieko daryti, pavyzdžiui susisiekti su ESO ir pranešti apie susiklosčiusią padėtį. Garantinio tiekėjo globon be sutarties likęs nekilnojamojo turto objektas pereina automatiškai.

Garantinis tiekimas – papildomas 6 mėn. terminas nepriklausomam tiekėjui pasirinkti

Visgi R.Radvila atkreipia dėmesį, kad garantinis tiekimas, nors ir leis gyventojams nepatirti jokių trikdžių ar papildomų rūpesčių, nėra nuolatinio elektros tiekimo paslauga – garantiniu elektros tiekimu gyventojai galės būti aprūpinami iki 6 mėnesių. Per šį laikotarpį, tačiau nelaukiant jo pabaigos, vartotojai raginami pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir sudaryti su juo sutartį.

„Vis dėlto laukti paskutinės garantinio tiekimo dienos – nerekomenduojama, mat sutartys su nepriklausomais tiekėjais įsigalioja ne iškart. Pavyzdžiui, jei sutartis buvo sudaryta iki šių metų gruodžio 10 dienos, nepriklausomas tiekėjas pradės tiekti elektrą nuo kito mėnesio pirmos dienos, tai yra 2021 metų sausio 1-ąją. Jei sutartis būtų sudaryta jau po gruodžio 10 dienos (bet iki 2021 m. sausio 10 dienos), ji įsigaliotų dar kitą mėnesį, t. y. 2021 metų vasario 1 dieną,“ – sakė R.Radvila.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elektra
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elektra

Visų rinkoje veikiančių nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymus galima rasti čia.

Nepasirinkusieji mokės brangiau

Pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją kuo greičiau ir nelikti prie garantinio tiekimo turėtų būti suinteresuoti ir patys vartotojai. Mat garantinis elektros tiekimas yra brangesnis.

Kitas svarbus aspektas: garantinio tiekimo kaina niekuomet nebus visiškai stabili, mat ji skaičiuojama pagal praėjusio mėnesio vidutinę „NordPool“ elektros energijos biržos kainą, ją dauginant iš 1,25 koeficiento (t. y. elektros energija kaip produktas bus 25 proc. brangesnis nei jos biržos kaina).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elektros stulpas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Elektros stulpas

Garantinio tiekimo sąlygas reglamentuoja Elektros energetikos įstatymas.

Garantinis tiekimas išliks ir reformai pasibaigus

Svarbu atkreipti dėmesį, kad garantinio tiekimo paslauga bus teikiama ne tik iki ateinančių metų birželio 30-osios ar energetikos reformos pabaigos 2023-iais. Garantinis tiekimas išliks kaip papildoma alternatyva, kuri būtų pasitelkiama klientui atsisakius vieno nepriklausomo tiekėjo paslaugų, bet laikinai nepasirinkus kito nepriklausomo tiekėjo. Taip pat vartotojui pereinant nuo vieno nepriklausomo tiekėjo prie kito, jei pagal sutarties sąlygas nenutrūkstamu elektros tiekimu nepasirūpina ankstesnis ar jau būsimas tiekėjas, įvykus nepriklausomo tiekėjo veiklos sutrikimams ir pan.

„Garantinį tiekimą, kurį mūsų šalies gyventojams yra įsipareigojęs teikti ESO, galima palyginti su draudimu – gausime elektrą iš nepriklausomo tiekėjo, bet jei kas atsitiktų, būsime ramūs, jog dėl garantinio tiekimo elektra visuomet atitekės iki mūsų namų“, – sakė R.Radvila.

Daugiau informacijos apie šiuo metu vykstančią elektros tiekimo rinkos liberalizaciją galima sužinoti čia arba paskambinus telefonu 8 626 555 65.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų